Zmiany w komunikacji miejskiej od 1 października br.

15.09.2022

Od 1 października 2022 r. zostaną wprowadzone następujące zmiany w komunikacji miejskiej.

Linia nr 14

Od Rząsawy do Brzeziny będzie kursować bez zmian, następnie przez Brzeziny Nowe i Sobuczynę do pętli MALOWNICZA. Część kursów z Sobuczyny pojedzie przez Młynek i Mazury do pętli NIERADA – SZKOŁA, a niektóre – do pętli NIERADA. Na całej długości trasy linii nr 14, także w gminie Poczesna, będą obowiązywały bilety wg taryfy miejskiej.


Uwaga! Linia nr 14 nie będzie kursować przez Brzeziny-Kolonię i ulicę Korkową do pętli KORKOWA.Linia nr 20

Wszystkie kursy, które dotychczas były wykonywane do pętli KORKOWA, ulegają przedłużeniu przez ul. Korkową oraz Brzeziny-Kolonię do pętli BRZEZINY. Również na całej długości trasy obowiązują bilety miejskie.

Linia nr 23

We wszystkie dni tygodnia, oprócz niedziel niehandlowych linia zostaje przedłużona z Alei Najświętszej Maryi Panny przez Pl. Daszyńskiego, Mirowską, Nadrzeczną, Al. Jana Pawła II i Drogowców do pętli DROGOWCÓW, przy centrum handlowym „Aniołów Park”. Kursy powrotne przez Al. Jana Pawła II i Al. Kościuszki.

W niedziele niehandlowe linia będzie nadal kursować na trasie DŹBÓW KSSE SKORKI – PIŁSUDSKIEGO.


Linia nr 25

Linia zostaje skrócona od strony Kuźnicy do pętli MALOWNICZA i nie będzie kursować do Sobuczyny, Brzezin Nowych i pętli BRZEZINY, ponieważ zostanie zastąpiona na tym odcinku linią nr 14.


Linia nr 69

Linia ulega likwidacji. Jej rolę przejmą wydłużone kursy na linii nr 14.

do góry strony