Strefa Inwestora

Częstochowa jest ważnym ośrodkiem gospodarczym na mapie Polski i województwa śląskiego. To ponad 200-tysięczne miasto,
jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich miast. Drugie największe miasto województwa śląskiego. 

Z uwagi na łatwy dostęp do głównych szlaków komunikacyjnych oraz bliskość międzynarodowego portu lotniczego, lokalizacja miasta jest jedną z  najatrakcyjniejszych w regionie, a gęsta sieć drogowa stanowi jeden z mocniejszych atutów. Te uwarunkowania umożliwiają dostęp do bardzo szerokiego rynku zbytu, a także ułatwiają dojazd do kluczowych punktów krajowych i zagranicznych.

Rozwinięta infrastruktura i sieć transportowa oraz wielowymiarowe podejście do rozwoju gospodarczego przez władze miasta skutkują stale rosnącą liczbą przedsiębiorstw w Częstochowie. W Częstochowie istnieje program Teraz Lepsza Praca, który znajduje się w bazie innowacji samorządowych PFR. Możliwość realizacji takich projektów jest niewątpliwie dużą zaletą dla sektora biznesowego.


W Częstochowie pięć wyższych uczelni kształci się ponad 13 tys. studentów, z czego 30% wybiera kierunki techniczne. 
Specyfiką miasta jest znajomość zapotrzebowania lokalnego biznesu oraz efektywne łączenie szkolnictwa z biznesem m.in. poprzez profilowanie szkolnictwa na potrzeby inwestorów. Taka współpraca owocuje m.in. projektami z zakresu prac badawczo-rozwojowych. 
Więcej informacji o  Zawodowej Częstochowie.
Kontakt

Centrum Obsługi Inwestora

ul. Waszyngtona 5, pok 112

42-217 Częstochowa

tel. 34 370 77 88

email: coi@czestochowa.um.gov.pl


pdf drukuj
do góry strony