Aktualności

SP 1 STAWIA NA PROFILAKTYKĘ

21.02.2024

,,Zło dobrem zwyciężaj’’ – pod takim hasłem 21 lutego Szkoła Podstawowa nr 1 przeprowadziła warsztaty, w których wzięli udział także uczniowie z innych częstochowskich szkół. 

Uczennice i uczniowie wysłuchali występu muzyka Krzysztofa Niedźwieckiego, który w oryginalny sposób poruszył kwestie profilaktyki uzależnień i wspólnie z młodzieżą zastanawiał się nad problemami, z którymi muszą się zmagać na co dzień – hejtem i osamotnieniem. Podczas rozmów poruszono kwestię depresji, która dotyka również młode osoby. Artyście udało się nawet zachęcić nastolatków do wspólnego śpiewu, a same warsztaty spotkały się z bardzo pozytywnym odzewem. Wzięło w nich udział ponad 200 uczniów ze szkół: SP 1, SP 12, SP 31, SP 41, SP 42, SP 48, SP 50 i ZS-P 1. 

Do akcji przyłączyły się także częstochowskie licea. Krzysztof Niedźwiecki wystąpił tego samego dnia w ,,Sienkiewiczu''. Na wczorajszych wydarzeniach obecny był zastępca prezydenta miasta Ryszard Stefaniak i naczelnik Wydziału Edukacji Rafał Piotrowski. 

Warsztaty są elementem programu profilaktyki uzależnień realizowanego z inicjatywy Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy. 

na podstawie informacji Wydziału Edukacji UM
w galerii zdjęć - Krzysztof Niedźwiecki podczas występu w ramach warsztatów dotyczących profilaktyki uzależnień 


do góry strony