Aktualności

PIERWSZY NAJEMCA W CZĘSTOCHOWSKIM CENTRUM HILLWOOD

03.02.2023

To Raben Logistics Polska. W budowanym przez Hillwood obiekcie w pobliżu DK-91 firma ta rozpocznie działalność pod koniec drugiego kwartału tego roku.

Raben Logistics Polska należy do największych firm logistycznych działających w naszym kraju. Jest częścią holenderskiej Grupy Raben. Oferuje usługi transportu krajowego, międzynarodowego oraz kompleksowej obsługi logistycznej, także frachtu morskiego i lotniczego. Grupa Raben powstała w 1931 roku. Dziś świadczy swoje usługi na całym świecie, a w samej Europie ma ponad 160 oddziałów w 15 krajach.

Raben będzie najmował powierzchnię w Hillwood Częstochowa-Miasto, centrum magazynowym powstającym w rejonie ulicy Jaskrowskiej i alei Jana Pawła II, tuż obok DK 91. Firma zajmie 5 100 m kw powierzchni magazynowej i biurowej. Magazyn przeładunkowy typu cross-dock będzie wyposażony w 35 doków do obsługi samochodów ciężarowych, z obszernymi placami manewrowymi. Cross-dock to rozwiązanie polegające na tym, że punkty (doki) przeładunkowe znajdują się na różnych – zwykle przeciwległych – ścianach magazynu. Usprawnia to proces przeładunku z jednego pojazdu na inny, przy czym ,,po drodze” towar może segregowany, kompletowany i przepakowywany. W takim modelu samo magazynowanie jest zredukowane do minimum.   

Tworzone przez Hillwood centrum logistyczne docelowo będzie składało się z dwóch hal o łącznej powierzchni ponad 61 tys. m kw. Budowa ruszyła wczesną jesienią 2022 roku. Już w marcu 2020 roku Miasto Częstochowa podpisało z tym inwestorem umowę w sprawie obustronnych zobowiązań związanych z budową drogi publicznej i obsługi komunikacyjnej nowego centrum. Droga została przekazana do użytku dokładnie rok temu – służy wszystkim kierującym, poprawiając sieć komunikacyjną tamtej części Częstochowy. Warto przypomnieć, że budowie towarzyszyła dość skomplikowana procedura przeniesienia dorodnych drzew w inną lokalizację – miastu bowiem zależało na tym, aby ich nie wycinać, ale pozwolić dalej rosnąć w innym miejscu. 12 dębów czerwonych przeniesiono wówczas, zgodnie ze wszystkimi wymogami tego typu operacji, na nowy odcinek alei Bohaterów Monte Cassino, między ulicami Jagiellońską i Dźbowską.  

Hillwood to jedna z globalnych firm z branży nieruchomości komercyjnych. Ma ponad 30-letnie doświadczenie w realizacji inwestycji w Europie i Ameryce Północnej. Wybudowała już w sumie ponad 23 mln mkw powierzchni na potrzeby firm. W Polsce działa od 2014 roku, budując centra logistyczne i przemysłowe na wynajem, również w formule BTS (ang. built to suit – budowane na miarę). Firma zajmuje się również akwizycjami i zarządzaniem nieruchomościami. Inwestuje w nowych, perspektywicznych lokalizacjach – takich jak m.in. Częstochowa. Przedstawiciele firmy podkreślają takie atuty swojego częstochowskiego przedsięwzięcia jak m.in. jego miejską lokalizację oraz łatwy dostęp do pracowników.

na podst. informacji prasowej Hillwood  
u góry: grafika przedstawiająca wizualizację centrum Hillwood Częstochowa-Miasto
 

do góry strony