Aktualności

KLUCZ DO BRAM MIASTA W RĘKACH SENIORÓW

03.04.2024

Wiosenne Senioralia otwarte! Częstochowę przejęły seniorki i seniorzy. Insygnium władzy otrzymali od najwyższych przedstawicieli miejskiego samorządu.

Przekazanie symbolicznego klucza do miejskich bram miało miejsce w Hali Sportowej Częstochowa – czyli w samym centrum imprezy. Z jej uczestnikami i uczestniczkami spotkała się tam trójka miejskich samorządowców – prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, jego zastępca Jarosław Marszałek oraz przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Niesmaczny. Oddali oni Częstochowę we władanie trójce przedstawicieli środowiska senioralnego – wiceprzewodniczącej Miejskiej Rady Seniorów Ewie Pachurze oraz towarzyszącym jej członkom tego gremium: Elżbiecie Markowskiej i Jerzemu Zającowi.

Ze strony samorządowców były – rzecz jasna – wyrazy uznania, serdeczności i życzenia dobrej zabawy aż do piątkowego, koncertowego finału imprezy. Podkreślono, że wiosna wcale nie musi być zastrzeżona dla wielkich, studenckich zabaw, a jest tak dobrą porą do świętowania dla seniorek i seniorów jak każda inna…

Stoiska organizacji działających na rzecz starszych mieszkanek i mieszkańców naszego miasta zapraszały na terenie Hali Sportowej już od godz. 10. Potem była jeszcze m.in. zumba, gimnastyka ogólnorozwojowa, wspólne ćwiczenia dla jak najzdrowszego kręgosłupa oraz poczęstunek.

Kolejnym dniem Wiosny Seniorów będzie piątek – z koncertami nieliczącego do dziś godzin i lat Andrzeja Rybińskiego, symfoniczną odsłoną Grubych Ryb oraz występem legendarnych ,,Skaldów”. Czy ci ostatni zagrają ,,Wiosnę” i zapewnią, że ,,znów nam ubyło lat”? W każdym razie – ta piosenka do częstochowskiej imprezy pasowałaby chyba jak żadna…

Pamiętajmy, że w czasie senioralnych wydarzeń w HSC wzmocniona zostaje komunikacja miejska – by na miejsce można było wygodnie dojechać i bezpiecznie wrócić. Szerzej pisaliśmy o tym w innym naszym komunikacie.   

W galerii obok: pierwszy dzień Wiosennych Senioraliów w HSC 3 kwietnia 2024 (fot. Łukasz Kolewiński/UM)do góry strony