Aktualności

ZESZŁOROCZNE OSIĄGNIĘCIA W SPORCIE PODSUMOWANE

28.03.2024

Do 135  osób – zawodników, trenerów, działaczy – trafiły miejskie nagrody i wyróżnienia za sukcesy i osiągnięcia w przeróżnych, obecnych w Częstochowie dyscyplinach w roku 2023.  

Nagrody rozdano w środę, 27 marca. Wśród gości gali był prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, a także – ze strony władz samorządowych – jego zastępca Jarosław Marszałek i przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Niesmaczny. Z zaproszenia na uroczystość skorzystali też przedstawiciele miejskich jednostek, radni, przyjaciele częstochowskiego sportu.

Gratulując sportowych dokonań zgromadzonym w sali konferencyjnej Hali Sportowej Częstochowa, prezydent Krzysztof Matyjaszczyk mówił m.in. – Tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze sportem, inspirują zwycięstwa najlepszych – medale i puchary, które przywożą do Częstochowy. Warto je pokazywać i budować wokół nich nie tylko markę, ale i nadzieję, że będzie ich przybywać, że najmłodsi pójdą w ślady tych najbardziej utytułowanych sportowców. Były – rzecz jasna – także życzenia imponujących wyników w trwającym sezonie.

Finalnie na liście laureatek i laureatów znalazło się 135 nazwisk – 72 nagrodzonych (40 zawodniczek/zawodników oraz 32 trenerów i działaczy) i 63 wyróżnionych (55 zawodniczek/zawodników oraz 8 trenerów i działaczy). Zdecydowano o przyznaniu 6 nagród I stopnia (1 800 zł), 19  – II stopnia (1 000 zł) i 47  – III stopnia (400 zł). Do nagrodzonych i wyróżnionych trafiły statuetki – ich przekazywaniu towarzyszyła prezentacja multimedialna przybliżająca sylwetki laureatek i laureatów.

W największym skrócie: 2023 rok był szczególnie pomyślny dla częstochowskich piłkarzy, żużlowców i tenisistek stołowych, choć w innych dyscyplinach również odnotowano znaczące sukcesy – jak w chodzie sportowym, szachach, kickboxingu, taekwon-do, ju-jitsu, speedrowerze, skokach do wody, kolarstwie czy szermierce. Zawodniczki i zawodnicy w częstochowskich barwach pokazali się z jak najlepszej strony m.in. w Pucharze Polski, Superpucharze Polski i ekstraklasie w piłce nożnej, w Indywidualnych Mistrzostwa Świata, Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Europy na Żużlu i w ekstralidze żużlowej, w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym czy Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Siatkówce Halowej.

Artystycznym elementem uroczystości, poprowadzonej przez Macieja Hasika, był występ wokalistki Mirandy Holińskiej wraz z towarzyszącym jej pianistą Jakubem Zielińskim.  

Kompletna lista nagrodzonych i wyróżnionych – w załączniku w formacie PDF poniżej.  

w galerii obok: uroczystość wręczenia ,,sportowych” nagród i wyróżnień 27 marca 2024 (fot. Łukasz Kolewiński/UM) 

do góry strony