Budżet Obywatelski 2023

Czytaj więcej

Aktualności

WIOSENNY FESTIWAL NAUKI STEAM

31.03.2023

11 częstochowskich szkół przystąpiło do autorskiego programu zajęć pozalekcyjnych z użyciem nowoczesnych technologii i języka angielskiego. Dzięki udziałowi w festiwalu uczestnicy z klas 1-3 mogli wypróbować np. okulary VR, długopisy 3D, mikroskop czy zaprogramować robota.

Ambicją festiwalu jest dotarcie z ofertą do jak największej liczby szkół, gdzie organizatorzy we współpracy z dyrekcją proponują dzieciom naukę poprzez zabawę i uczą programowania, projektowania, pracy z klockami inżynieryjnych, ze schematami blokowymi gry Minecraft czy z wirtualną podłogą.

Z pierwszej edycji festiwalu, odbywającego się w marcu, skorzystało około 600 dzieciaków. Przedsięwzięcie codziennie gościło w innej szkole na terenie Częstochowy. Odzew był pozytywny, dlatego festiwal będzie miał swoją kontynuację latem - w czasie organizowania pikników.

Gościem festiwalu był Rafał Piotrowski, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, który odwiedził Szkołę Podstawową 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Na zdjęciach relacja z zajęć odbywających się w SP 53

do góry strony