Aktualności

UDROŻNIENIE DOJAZDU DO GALERII JURAJSKIEJ

05.12.2023

W ślad za finalizowanymi pracami przy budowie nowej al. Wojska Polskiego MZD informuje, że od ok. godz. 12 w środę 6 grudnia częściowo udostępniony dla ruchu zostanie fragment DK-91 (kierunek południowy) od al. Jana Pawła II do zjazdu na teren Galerii Jurajskiej i innych obiektów handlowych położonych w tym rejonie.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie, ruch kołowy będzie odbywać się jednym pasem jezdni. Pozostałe pasy pozostaną jeszcze nieczynne – podobnie jak dalszy odcinek drogi czy jezdnia północna na wspomnianym fragmencie.

Udrożnienie tego połączenia usprawni obsługę terenów handlowych, jak i poprawi ruch w centrum miasta. Ułatwiony zostanie bowiem dojazd m.in. do ulicy Krakowskiej, odciążając ul. Warszawską na newralgicznym odcinku od Ronda Trzech Krzyży do pl. Daszyńskiego, efektem tego rozwiązania powinno być też łatwiejsze niż dotąd poruszanie się ulicą Wilsona. Ze względów bezpieczeństwa dla jadących z północy al. Wojska Polskiego dojazd do udrożnionego odcinka możliwy będzie poprzez nawrotkę w al. Jana Pawła II przed Rondem Trzech Krzyży.
Prosimy patrzeć na znaki i zachować ostrożność.

do góry strony