Aktualności

TAK MALUCHY SPĘDZIŁY MIKOŁAJKI

08.12.2023

Grudzień, a z nim święta i prezenty to z pewnością coś, co uwielbia każde dziecko. Miasto i w tym roku dołożyo cegiełkę do tego, by sprawić najmłodszym radość z okazji Mikołajek.

6 grudnia grupa dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 7 odwiedziła Urząd Miasta, gdzie spotkał się z nimi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i wręczył im drobne upominki. Przedszkolaki opowiadały o wymyślonej i zrealizowanej przez siebie akcji ,,ODKRYJ-DOCEŃ-WZBOGAĆ. Małe i duże skarby wokół nas’’, która polegała na szukaniu i poznawaniu ważnych pod względem kulturowym, patriotycznym i turystycznym  miejsc w naszym mieście. 

Na dalsze świętowanie Prezydent jako pomocnik świętego Mikołaja udał się do miejskiego szpitala, żeby odwiedzić podopiecznych Oddziału Pediatrii. Pomocników i pomocniczek było więcej, bo stawiła się także Młodzieżowa Rada Miasta Częstochowy, pomagali pracownicy i pracowniczki szpitala. Mikołaj przyniósł prezenty, a najważniejszym była odpowiedź dzieci – ich uśmiechy.

Jak co roku, prezydent Krzysztof Matyjaszczyk zaangażował się także w akcję wręczania prezentów podczas wydarzenia organizowanego przez ZGM TBS. Inicjatywa polega na przekazaniu upominków dzieciom, które wcześniej pisały listy do Mikołaja. Przedświąteczna akcja ma kilkuletnią tradycję. Paczki wręczono w Konduktorowni. Przedświątecznej imprezie towarzyszyły warsztaty plastyczne przygotowane przez Dinę Lewandowską z fundacji Adullam. Podczas zajęć dzieci wykonywały ozdoby - mikołajki i łańcuchy choinkowe. W paczkach, które otrzymały maluchy znalazły się m.in. zabawki, gry, pluszaki, książeczki oraz słodycze.

fot. Łukasz Stacherczak UM Częstochowa

do góry strony