Aktualności

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA DLA ZWIERZAKÓW W POTRZEBIE

08.12.2023

Trwa akcja ,,Charytatywnie dla Zwierząt”. Cel: zebranie dobrej jakości pożywienia suchego i mokrego oraz innych akcesoriów dla czworonogów. W najbliższą sobotę punkt zbiórki będzie czynny w ,,Jagiellończykach”. Dary można też przynosić do siedziby MPK.  

Tegoroczna akcja ,,Charytatywnie dla Zwierząt” zaczęła się 1 grudnia. Pod honorowym patronatem prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka organizują ją wspólnie Młodzieżowa Rada Miasta, Częstochowska Organizacja Turystyczna wraz z Zespołem Szkół Technicznych, Zespołem Szkół Gastronomicznych oraz Stowarzyszeniem Aktywna Częstochowa.   

Celem akcji jest wsparcie zwierząt z częstochowskiego schroniska przy ul. Gilowej oraz pomoc stowarzyszeniom i fundacjom działającym na rzecz zwierząt na terenie miasta. Zbierane jest wszystko, co przyda się zwierzakom – koce, sucha karma dobrej jakości, karma w puszkach z odpowiednio długim terminem ważności, środki czystości, akcesoria etc.

Ważne, abyśmy ofiarowali karmę, jaką sami dalibyśmy bez wahania naszym własnym pupilom – o możliwie dobrym standardzie, długim okresie trwałości, w fabrycznie zamkniętym opakowaniu czy puszce. Jakub Sikora, jeden z organizatorów zbiórki, prosi, abyśmy mieli to na uwadze.  –  Gorąco zachęcamy do przyjrzenia się jakości karmy oraz sprawdzenia daty ważności – mówi. – Dajmy zwierzętom świąteczny prezent, na jaki zasługują…    

Dary można dostarczać do 18 grudnia do siedziby Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie. Jeśli darczyńcy mieliby problem z transportem, można kontaktować się z organizatorami zbiórki pod numerem tel. 662 513 922.

W najbliższą sobotę, 9 grudnia, w godz. 9-14, akcja trafi do Centrum Handlowo-Usługowego ,,Jagiellończycy”. Punkt zbiórki będzie mieścił się przy aptece na parterze. Na miejscu będzie można kupić produkty dla zwierzaków, choć oczywiście można też przynieść własne.

Tylko w zeszłym roku, w czasie 7. edycji, w samych szkołach i przedszkolach udało się zebrać ponad 2 tony karmy, 150 koców, legowiska i inne akcesoria.

na podst. informacji organizatorów
obok: grafika informacyjna akcji udostępniona przez organizatorów  oraz zdjęcie ilustracyjne - czarny kotek

do góry strony