Aktualności

ROLNICY BĘDĄ JUTRO PROTESTOWALI RÓWNIEŻ W CZĘSTOCHOWIE

19.02.2024

W ramach Ogólnopolskiego Strajku Rolniczego protestujący planują przejazd ciągnikami rolniczymi przez nasze miasto. Ruch w kilku miejscach może być sparaliżowany.

We wtorek (20 lutego) w wielu rejonach Polski wystąpią poważne utrudnienia w ruchu ze względu na trwający protest rolników. Akcja protestacyjna dotrze również do Częstochowy i będzie polegać na spowolnieniu ruchu komunikacyjnego maszynami rolniczymi.

Zgodnie z informacjami przesłanymi do Urzędu Miasta rolnicy planują wjechać do Częstochowy w godzinach dopołudniowych drogami DK 43 (od strony Kłobucka), DW 494 (od strony Wręczycy Wielkiej), DW 786 (od strony Mstowa), DW 483 (od strony Mykanowa) i DK 91 (od strony Rędzin). Protestujący nie zgłosili zamiarów blokady autostrady A1. Jak wynika z zapowiedzi, po wjeździe do miasta rolnicy będą kierować się drogami w stronę placówki Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul Sobieskiego 7. Miasto nie otrzymało żadnych zgłoszeń dotyczących planowanych zgromadzeń w ramach zapowiadanego protestu.

Radzimy zachować szczególną ostrożność.

Zakończenie akcji protestacyjnej planowane jest około godz. 18.

Fot. ze strony www.pap.pl

do góry strony