Aktualności

REMONT WIADUKTU NAD UL. BÓR – ZAMKNIĘCIE PRZEJAZDU OD 7 LUTEGO

03.02.2023

W związku z budową estakady na Rakowie od 3 do 6 lutego tramwaje na liniach 1 i 2 kursują na skróconej trasie do zajezdni MPK.  Od 7.02 nastąpi natomiast zamknięcie połączenia ul. Bór z Bardowskiego pod trasą DK-91 (dawną DK-1).

Po przywróceniu ruchu tramwajowego w alei Pokoju pod nową estakadą, we wtorek ma rozpocząć się remont wiaduktu w alei Wojska Polskiego (DK-91) biegnącego nad połączeniem ul. Bór z ul. Bardowskiego. Dlatego odcinek ul. Bór pod trasą zostanie zamknięty dla ruchu kołowego i pieszego.
W czasie remontu obiektu mostowego dojazd do ul. Bardowskiego będzie możliwy od alei Pokoju przez ul. Leśmiana (a dalej ulicami Mochnackiego, Przybyszewskiego, Daniłowskiego). Dojście piesze do ul. Bardowskiego przez aleję Wojska Polskiego zostanie wytyczone w obrębie ul. Równoległej.
Natomiast linia autobusowa MPK nr 100 będzie kursować z pominięciem wjazdu w ul. Bardowskiego. Ulicą Bardowskiego kursować będzie natomiast komunikacja zastępcza w postaci linii specjalnej (101) przez ul. Mochnackiego do pętli autobusowej Dworzec Raków PKP.  Poniżej informacja o zmianie w kursowaniu autobusów z mapką trasy linii specjalnej 101.  
Miejski Zarząd Dróg przeprasza mieszkańców, kierowców, pasażerów komunikacji miejskiej oraz pieszych za kolejne utrudnienia związane z przebudową alei Wojska Polskiego!

Na podstawie informacji MZD, Wydziału Inżynierii Miejskiej i Kontroli UM

do góry strony