Przekaż 1%

ZOSTAW 1 % W CZĘSTOCHOWIE

Po raz kolejny zachęcamy Państwa do przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz Częstochowskich Organizacji Pożytku Publicznego. To nic nie kosztuje, a może pomóc komuś bardzo potrzebującemu.

Podobna zasada dotyczy osób, które są rozliczane przez pracodawcę.

  • podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych)
  • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych
  • podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku
  • 1% mogą przekazać również emeryci, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 i zrezygnują z pomocy ZUS w tym zakresie

 Baber zostaw 1% w Częstochowie

kliknij i...

PRZEKAŻ NAM 1% SWOJEGO PODATKU


 Kto może przekazać 1%?


"Wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2020"  znajduje się TUTAJ. Stan na dzień 17 stycznia 2022 r.

Częstochowianie już od kilku lat chętnie przekazują 1% podatku należnego fiskusowi na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego. Szczegółowe dane przedstawia poniższa tabela.


Dowiedz się, czym są Organizacje Pożytku Publicznego

 Na liście znajdują się organizacje, które mają prawo otrzymywać 1% (tzn. nie prowadzą działalności gospodarczej polegającej na wytwarzaniu wyrobów przemysłu elektronicznego, paliwowego, tytoniowego, spirytusowego, winiarskiego, piwowarskiego, a także pozostałych wyrobów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 1,5% oraz wyrobów z metali szlachetnych albo z udziałem tych metali, lub handlu tymi wyrobami).

Więcej informacji: www.niw.gov.plpdf drukuj newsletter
do góry strony