Przekaż 1,5%

ZOSTAW 1,5 % W CZĘSTOCHOWIE

Po raz kolejny zachęcamy Państwa do przekazania 1,5 % podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz Częstochowskich Organizacji Pożytku Publicznego. To nic nie kosztuje, a może pomóc komuś bardzo potrzebującemu.

Podobna zasada dotyczy osób, które są rozliczane przez pracodawcę.

  • podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych)
  • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych
  • podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku
  • 1,5 % mogą przekazać również emeryci, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 i zrezygnują z pomocy ZUS w tym zakresie

 Zostaw 1,5 % w Częstochowie


 Kto może przekazać 1,5 %?

"Wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1,5 % podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2022"  znajduje się w wykazie. Stan na dzień 10 stycznia 2023 r.

Częstochowianie już od kilku lat chętnie przekazują 1,5% podatku należnego fiskusowi na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego. Szczegółowe dane przedstawia poniższa tabela.


Dowiedz się, czym są Organizacje Pożytku Publicznego

 Na liście znajdują się organizacje, które mają prawo otrzymywać 1,5% (tzn. nie prowadzą działalności gospodarczej polegającej na wytwarzaniu wyrobów przemysłu elektronicznego, paliwowego, tytoniowego, spirytusowego, winiarskiego, piwowarskiego, a także pozostałych wyrobów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 1,5% oraz wyrobów z metali szlachetnych albo z udziałem tych metali, lub handlu tymi wyrobami).

Więcej informacji: www.niw.gov.plpdf drukuj newsletter
do góry strony