Aktualności

PIKNIKOWA CZĘSTOCHOWA

06.06.2023

Miniony weekend upłynął pod znakiem festynów i spotkań w plenerze. Postarały się o to szkoły, organizacje pozarządowe, spółdzielnie i parafie. Praktycznie w każdej dzielnicy można było rodzinnie spędzić czas. Tradycyjnie z początkiem czerwca wiele pikników dedykowano dzieciom.

2 czerwca członkowie Regionalnej Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Speedway Fan Clubu Częstochowa zadbali o dzieci z niepełnosprawnością, o podopiecznych szkół specjalnych, przygotowując Piknik Olimpijski na Starym Rynku. W piątek Szkoła Podstawowa nr 50 im. gen. Władysława Sikorskiego zapraszała mieszkańców dzielnicy Północ do kilku stref - sportowej, kulinarnej, scenicznej i rozrywki - zorganizowanych na szkolnym terenie przez Radę Rodziców. Tego samego dnia Szkoła Podstawowa nr 39 swój piknik powiązała ze świętem patronki, czyli z Marią Konopnicką. W programie m.in. znalazły się tańce, w tym słynna Belgijka, występy uczniów, koncert zespołu Stokrotki i spektakl "Kopciuszek".

Z kolei w sobotę mieszkańcy dzielnicy Zawodzie-Dąbie mieli swój festyn na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 przy ulicy Olsztyńskiej, do organizacji którego przyczyniła się Akademia Seniora i radna Krystyna Stefańska.

W niedzielę festyn rodzinny na placu przed Archikatedrą Świętej Rodziny połączono z zabawą typu talent show i charytatywnym tańcem. Zebrane środki z loterii mają być przeznaczone na zorganizowanie kolonii letnich dla dzieci i młodzieży.Również 4 czerwca można było wziąć udział w festynie przygotowanym przez Szkołę Podstawową nr 22 im. Gabriela Narutowicza albo w Dniu Dziecka przy zbiorniku Wodociągów na Rakowie, gdzie jedną z głównych atrakcji dla najmłodszych były zawody wędkarskie.Zdrowa Częstochowa tego samego dnia przed klubem Bristol świętowała swoje jedenaste urodziny, które przypieczętował koncert zespołu Łzy.

Kilka z festynów odwiedził prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk (na zdjęciach).

Jednym z nich był niedzielny zorganizowany na Tysiącleciu z okazji 65-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej „Nasza Praca”. Miejscem, gdzie ustawiono scenę i stoiska, była Szkoła Podstawowa nr 31 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orła Białego przy ul. PCK. Organizatorzy cieszyli się z pogody i frekwencji. Gościem specjalnym imprezy był raper Sarius, absolwent tej podstawówki, którego występ zgromadził bardzo dużą publiczność.

Sama szkoła w nieodległej perspektywie powinna doczekać się nowej hali sportowej. Obecnie trwają prace projektowo-kosztorysowe. W tym roku spółka „TIM ARCHITEKCI” – Tomasz Borowiecki, Małgorzata Małasiewicz zakończy opracowanie dokumentacji, która obejmuje budowę hali z łącznikiem wraz z zapleczem socjalno–sanitarno–magazynowym i zagospodarowaniem terenu.
Arena sportowa będzie przystosowana do instalacji boisk do gier zespołowych, w tym piłki ręcznej (wymiary boiska 20 x 40 m), koszykówki (wymiary boiska 15 x 28 m), siatkówki (wymiary boiska 9 x 18 m) oraz uprawiania innych dyscyplin sportowych. Arena będzie wyposażona w trybuny i instalację nagłaśniającą.
Dodatkowo przewiduje się wyposażenie obiektu w kosze główne, konstrukcje do siatkówki wraz z siatką, bramki do piłki ręcznej, drabinki gimnastyczne, ławeczki wokół sali lub trybuny składane teleskopowo, elektroniczną tablicę wyników, a także stoły tenisowe, skrzynie, równoważnie.
Zaplecze budynku stanowić będą szatnie dla dziewcząt i chłopców wraz z pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi (natryski, wc), toalety poza szatniami, pokoje dla  nauczycieli wychowania fizycznego i sędziów, pomieszczenie na konferencje i odprawy trenerskie, magazyny do przechowywania sprzętu sportowego.
Przewiduje się również możliwość prowadzenia działalności komercyjnej poprzez wynajem sali w godzinach pozalekcyjnych. W związku z tym do obiektu zapewniony zostanie niezależny dostęp z drogi publicznej. Obiekt będzie spełniać warunek dostępności dla osób niepełnosprawnych.

do góry strony