Aktualności

MŁODA ESTRADA ON PROMENADA cz. 4

20.08.2009

- Ciekawostką będzie na pewno pokaz tricków piłkarskich tzw. "freestyle footbal" grupy R- Style oraz finałowy pokaz ognia, czyli fire show przy wygaszonych światłach - zapowiada koordynator programowy Piotr "Dziker" Chrząstek z Wydziału Kultury i Sztuki UM. - Oby dopisała pogoda, a za tydzień 28-29 sierpnia zapraszamy do amfiteatru na Dni Częstochowy! - dodaje.   

 

PROGRAM na 22 sierpnia (sobota)

Amfiteatr na promenadzie z cyklu „Młoda Estrada On Promenada”

Przegląd młodych zespołów z Częstochowy

(czas trwania ok. 1 godz. 30 min., w godz. 19.30– 21.00)

 

Godz. 19.30

1. Centrum Strona (gatunek - hip hop)

Centrum Strona to młody częstochowski skład hip hopowy, w który wchodzi dwóch MC: MATIS i ZŁOTY. Grupa zaczęła działalność na przełomie 2007/2008. Zainspirowani brzmieniami nowojorskiego oldschoolowego rapu i jamajskich rytmów ragga, prezentują bardzo energiczne połączenie obu tych nurtów. Na koncertach tryskają dużą dozą energii i pozytywnych wibracji.

 

Godz. 20.00

2. Grupa R – Style (freestyle footbal)

Częstochowska grupa R - Style reprezentuje tzw. freestyle football, czyli pokazy sztuczek i trików piłkarskich. W jej skład wchodzą Adrian Franc, Marcin Bednarek, Wiktor Gajdos. Freestyle football to nie tak bardzo znana dziedzina sportu, lecz w Polsce organizowane są już zawody tego typu. Grupę założyli Adrian i Marcin chociaż oboje trenują od roku 2005 to dopiero rok później postanowili założyć grupę pod szyldem R-Style i wydać swój pierwszy wspólny film video. R – Style brali udział w wielu imprezach tego typu natomiast Adrian Franc m.in.: w I Mistrzostwach Polski gdzie zajęli 8 miejsce w 2007 roku, 5 miejsce na Ogólnopolskich Zawodach Pyrzyce 2008 i 4 miejsce w Pucharze Polski Olkusz 2009.

 
Godz. 20.10

3. The Potters (gatunek - rock progresywny)

The Potters to czterej młodzi muzycy z Polski. Członkowie zespołu mają bogatą przeszłość muzyczną – jak sami piszą: Przemek grał między innymi w Yellow Tree, The Ziomals, pozostali członkowie uczestniczyli w wielu projektach ze szkoły muzycznej. Jesteśmy zainteresowani muzyką alternatywną, zawierającą wyraźne odniesienie do rzeczywistości i emocji, posiadających nierozerwalny związek z ludzkością. W maju 2009r. ukazała się pierwsza kompilacja utworów grupy w postaci EP 'How are things at home?' zawierającego pięć kompozycji. The Potters zadebiutowali koncertem w Galerii Teatr From Poland w Częstochowie 28 maja na festiwalu Free Art Fest From Poland. Zespół zwyciężył w eliminacjach festiwalu Fama '09, które odbyły się 17 czerwca w Częstochowie oraz otrzymał rekomendację do wyjazdu na finał. Aktualnie muzycy pracują nad nowym materiałem i intensywnie koncertują.


Godz. 20.40

4. Grupa Elementalis (pokaz ognia - Fire Show)

To grupa młodych ludzi z Częstochowy i okolic, których wspólną pasją są: żonglerka, szczudlarstwo, żonglerka ogniowa oraz szeroko pojęta sztuka ulicy. Nie zamykają się inne dziedziny sztuki. W pokazy włączają grupy breakdance'owe, a nawet taniec brzucha. Od czerwca 2008 roku prowadzą otwarte warsztaty kuglarskie, które odbywają się w Altanie parkowej w Parku Staszica, w każdy poniedziałek o godzinie 17.  Grupa ELEMENTALIS uformowała się pod koniec 2007 roku. Występowali między innymi na Festiwalu Balkan Youth Festival w Bułgarii, Festa Major de Sant Cugat w Hiszpanii, Bessere Zeiten w Niemczech oraz Show and Prove w Holandii. Włączyli się także w akcję „Kino na trzepaku” oraz „Mikołajki dla niepełnosprawnych” organizowaną przez Wodociągi Częstochowskie.

Sami o sobie piszą: staramy się realizować coraz to nowe pomysły. Czasami jest to trudne ze względów realizatorskich, technicznych lub barier finansowych. Nigdy jednak nie brakuje nam motywacji, żeby je pokonywać, ponieważ najlepszą nagrodą jest dla nas zadowolona publiczność. www.elementalis.pl

 

TJ

18 sierpnia 2009 r.

do góry strony