Aktualności

CZĘSTOCHOWA NA ANTENIE TVP KRAKÓW I W II EDYCJI "CRACOVIA SACRA"

17.08.2009

14 sierpnia w piątek Częstochowa zostanie rownież zaprezentowana w ramach krakowskiej nocy sakralnej „Cracovia Sacra”.

 

 W  dniach 12 i 13 sierpnia na antenie TVP Kraków został wyemitowany program telewizyjny „LATO 2009”, którego celem była prezentacja i promocja letniej oferty turystycznej i kulturalnej „Zostań dłużej w Częstochowie, bo warto!".Częstochowa już po raz drugi uczestniczyła w wakacyjnym projekcie TVP Kraków. W programie zostały zaprezentowane atrakcje turystyczne oraz propozycje kulturalne, sportowe i rekreacyjne naszego miasta. W ten sposób chcemy zachęcić mieszkańców Małopolski oraz turystów licznie wypoczywających w okresie letnim w tym regionie, do odwiedzenia Częstochowy i poznawania – oprócz Klasztoru Jasnogórskiego – także innych zabytków oraz korzystania z oferty kulturalnej. 
Emisja programu zbiegła się z innym elementem współpracy promocyjnej między Krakowem a Częstochową. Nasze miasto będzie reprezentowane podczas krakowskiej nocy sakralnej „Cracovia Sacra”, w piątek 14 sierpnia. O godz. 17.00 w Kościele Ojców Bernardynów  (położonym u podnóża Wawelu) wystąpi bowiem częstochowski zespół „KALOKAGATHOS”, działający przy Młodzieżowym Domu Kultury w Częstochowie. Zaprezentuje on  oryginalny repertuar, w skład którego wchodzą XV-wieczne pieśni pielgrzymkowe w języku łacińskim, starofrancuskim i starohiszpańskim.    
W kościele eksponowana będzie również wystawa zdjęć częstochowskiego fotografika Krzysztofa Świertoka zatytułowana „Modlitwa”. 
Udział Częstochowy w prestiżowym wydarzeniu kulturalnym został uwzględniony na plakacie promującym „Cracovia Sacra”.
Koordynatorem powyższych działań promocyjnych jest Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy.
Zapraszamy do obejrzenia programu, który był emitowany w TVP Kraków, ponizej podajemy linki na odpowiednią stronę TVP Kraków.

 

Wydział Komunikacji Społecznej UM

14 sierpnia 2009 roku

do góry strony