Aktualności

WYMIANA NAWIERZCHNI NA SKRZYŻOWANIU ALEI JANA PAWŁA II I DK-1

05.05.2009

Skrzyżowanie to jest najbardziej obciążonym skrzyżowaniem w Częstochowie. Z tej przyczyny nawierzchnia na nim jest bardzo zniszczona i wymaga natychmiastowego remontu. Zaplanowane prace odbędą się w ramach realizowanego od lipca 2008 roku zadania pn. „Modernizacja dwóch mostów oraz budowa nowego i kładki dla pieszych przez rzekę Wartę w ciągu DK-1 przy skrzyżowaniu z Aleją Jana Pawła II w Częstochowie”.

Do tej pory wybudowano już nowy most, kończą się prace na moście zachodnim oraz na kładce dla pieszych, niebawem rozpocznie się modernizacja mostu wschodniego. Ponadto w ramach zadania przeprowadzono wymianę nawierzchni na DK-1 od skrzyżowania z ul. Legionów do wspomnianych wyżej mostów oraz wymianę nawierzchni w Alei Jana Pawła II na dojazdach do trasy. Remont nawierzchni na skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II i DK-1 jest kolejnym etapem prac.

Koszt całej inwestycji wyniesie około 16 mln zł.

Prace na skrzyżowaniu rozpoczną się w nocy z piątku na sobotę, potrwają do wtorku. Będą odbywać się w dwóch etapach (każdy po dwa dni). Przeprowadzi je firma „Drogbud”, jako podwykonawca firmy „Mosty Śląsk” odpowiedzialnej za prace przy modernizacji mostów.

Zdajemy sobie sprawę, że prace będą wiązały się z licznymi utrudnieniami dla kierowców, jednak musimy je wykonać. Dlatego postanowiliśmy przeprowadzić je tylko w cztery dni. O robotach zawiadomiliśmy około 40 firm z ulicy Drogowców, do których dojazd z racji prac będzie utrudniony. Liczymy, że Państwo pomogą nam poinformować o zmianach w organizacji ruchu mieszkańców Częstochowy – zaapelował na konferencji prasowej Kazimierz Augustyn, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

 

Marta Górska

rzecznik prasowy MZD

 

Oznakowanie robót drogowych na skrzyżowaniu
          drogi krajowej nr 1  z drogą krajową nr 46  w Częstochowie.

 

 

Etap I ( 2 dni )

·         Sygnalizacja wyłączona

·         Na DK-1 ruch utrzymany po 1 pasie w obu kierunkach (bez zatrzymań światłami), brak relacji lewoskrętnych, brak relacji prawoskrętnych

·         W Alei Jana Pawła II (DK-46) brak ruchu na wprost, brak relacji lewoskrętnej

·         Na ul. Drogowców (droga gminna) brak możliwości zjazdu i wjazdu na skrzyżowanie

 

Etap II  ( 2 dni )

·         Sygnalizacja wyłączona

·         Na DK-1 ruch utrzymany po 2 pasach w obu kierunkach (bez zatrzymań światłami), brak relacji lewoskrętnych, brak relacji prawoskrętnych

·         W Alei Jana Pawła II (DK-46) brak ruchu na wprost, brak relacji lewoskrętnej

·         Na ul. Drogowców (droga gminna) brak możliwości zjazdu i wjazdu na skrzyżowanie

 

Objazdy:

 

·         Dla wlotu południowego relacji lewoskrętnej z DK-1 w Aleję Jana Pawła II (objazd do DK-46 i DK 43 do Opola, Wielunia i Kłobucka) ulicami: Jagiellońską, Bohaterów Monte–Cassino, Pułaskiego, św. Kazimierza, św. Barbary.

 

·         Dla wlotu północnego relacji prawoskrętnej z DK-1 w Aleję Jana Pawła II (do Opola i Kłobucka) ulicą Jaskrowską.

 

·         Dla relacji lewoskrętnej z Alei Jana Pawła II w DK-1 (objazd DK-43 do Warszawy) ulicami: św. Krzysztofa, Okulickiego, Szajnowicza-Iwanowa, Pułaskiego, Bohaterów Monte–Cassino, Jagiellońską.

 

·         Dla relacji lewoskrętnej z Alei Jana Pawła II w DK-1 (objazd DK-46 do Warszawy) ulicami: św. Barbary, św. Augustyna, Pułaskiego, Bohaterów Monte–Cassino, Jagiellońską.

 

·         Dla relacji lewoskrętnej z Alei Jana Pawła II w DK-1 (objazd DK-46, DK43 i DW-483 do Warszawy) ulicami: DK-1, Legionów.

 

·         Dla zamkniętego wlotu ul. Drogowców (do Katowic) ulicami: DK-1, Warszawską.

 

Na pięciu skrzyżowaniach zmienione zostaną programy sygnalizacji świetlnej: (Aleja Jana Pawła II + ul. Warszawska, ul Jagiellońska + ul. Bohaterów Monte-Cassino, ul. Jagiellońska + ul. Dojazdowa, ul. Jagiellońska + DK-1 i ul. Legionów + ul. Olsztyńska).

 

Dotychczasowe przejście piesze przez południowy wlot Alei Wojska Polskiego (sterowane sygnalizacją świetlną) będzie nieczynne. Możliwe będzie przejście po ciągu pieszym pod mostem i po nowo wybudowanej kładce po wschodniej stronie DK-1.

do góry strony