Aktualności

MISTRZOSTWA W BADMINTONIE ZA NAMI

27.04.2009

W zawodach wystartowało około 120 zawodniczek i zawodników z 15 województw (oprócz lubuskiego). Częstochowę reprezentowali zawodnicy BKS „Kolejarz” Cz-wa: Marta Jeż, Maciej Ociepa, Adam Sowa, Rafał Knapik, Michał Walentek. Reprezentanci Okręgu to zawodnicy MKS „Dwójka” Blachownia, UKS „Plesbad” Pszczyna, UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza oraz KS „Kolejarz 24” Katowice.

Najlepiej zaprezentował się Maciej Ociepa z BKS „Kolejarz” Cz-wa, który w grze pojedynczej młodzieżowców zdobył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski ulegając w finale w dwóch setach Maciejowi Kowalikowi z SKB Suwałki 21/12, 21/14. Ociepa zdobył jeszcze brązowy medal w grze podwójnej mężczyzn w parze z Łukaszem Barszczewskim z LKS „Technik” Głubczyce. Z naszego okręgu brązowe medale zdobyli jeszcze Paweł Pietryja UKS „Plesbad” Pszczyna w deblu mężczyzn w parze z kolegą z LKS „Technik” Głubczyce Przemysławem Urbanem oraz Paulina Gajos z MKS „Dwójka” Blachownia w grze podwójnej kobiet wraz z Joanną Stebnicką z MKS „Orlicz” Suchedniów.

Sędziami głównymi zawodów byli panowie z Warszawy: Wojciech Chałotowski i Marek Idzikowski.

Organizatorami zawodów byli: Polski Związek Badmintona w Warszawie, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Urząd Miasta Częstochowy i Śląski Okręgowy Związek Badmintona w Częstochowie. Współorganizatorzy to: BKS „Kolejarz” Częstochowa, KR-S TKKF „Hutnik” Częstochowa, MKS „Dwójka” Blachownia oraz LUKS „Jedynka” Częstochowa.

Patronatem imprezę objęli: Prezydent Miasta Częstochowy Tadeusz Wrona, Prezes Polskiego Związku Badmintona w Warszawie Michał Mirowski, Marszałek Województwa Śląskiego Bogusław Śmigielski.

TJ

do góry strony