Aktualności

SAMORZĄDOWCY I DZIENNIKARZE ZAGRALI DLA FILIPA

27.04.2009

Niedzielne spotkanie, w którym sędziował były siatkarz AZS Częstochowa, a obecnie senator RP Andrzej Szewiński, zakończyło się zwycięstwem samorządowców (2:1).

W przerwie meczu wylicytowano koszulkę Domex Tytan AZS z podpisami zawodników częstochowskiego klubu. Prezydent Częstochowy Tadeusz Wrona kupił ją za 400 zł, po czym pamiątkę przekazał rodzicom Filipa. Widzowie wrzucali datki do opieczętowanych puszek. Pieniądze zebrane podczas meczu zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację 3-letniego Filipa, ciężko chorego na tzw. „Zespół Sturge-Webera”.

Leczenie chłopca wymaga ciągłych wizyt lekarskich, podawania drogich, specjalistycznych leków, a na tym etapie - przede wszystkim bardzo kosztownej rehabilitacji. Choroba Filipa objawia się m.in. niemal całkowitym brakiem zdolności czynno-ruchowej i niedostatecznym wykształceniem niektórych narządów wewnętrznych. Skutkuje to tym, że Filip m.in. nie łyka i musi być karmiony przez sondę bezpośrednio do żołądka, jego czynności ruchowe są bardzo ograniczone, Filip sam nie chodzi, nie siedzi, a nawet samodzielnie nie „trzyma” głowy.

 

Fot. Waldemar Deska


TJ

do góry strony