Aktualności

ONI WYRÓŻNILI SIĘ W CZĘSTOCHOWSKIM SPORCIE W 2021

27.04.2022

125 zawodników, szkoleniowców i działaczy odebrało miejskie nagrody i wyróżnienia za zeszłoroczne, szczególne osiągnięcia sportowe.  

Komisja – po przyjrzeniu się wszystkim wnioskom – zdecydowała o przyznaniu nagród 58 osobom – 37 zawodniczkom i zawodnikom, 21 trenerom i 9 działaczom.   9 z tych osób odebrało nagrody I stopnia (2 200 zł), 7 –  II stopnia (1 200 zł), a 42 –  III stopnia (500 zł).

Wyróżnień z kolei było 67 – powędrowały do 60 zawodniczek i zawodników oraz 7 trenerów i działaczy.

Wszyscy uhonorowani – zarówno nagrodami, jak i wyróżnieniami – otrzymali też statuetki z grawertonem.   

Wręczenie ,,sportowych” nagród i wyróżnień Miasta odbyło się 27 kwietnia w sali konferencyjnej Hali Sportowej Częstochowa. Laureatom i laureatkom gratulowali prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, jego zastępca Jarosław Marszałek oraz przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Niesmaczny. Dotychczasowe osiągnięcia nagrodzonych prezentowano na ekranie, a o artystyczną oprawę całości zadbał duet – Olga Przybylik i Andrzej Młodkowski.   

Przy okazji tego corocznego spotkania środowiska sportowego, Miasto Częstochowa otrzymało okolicznościowy medal z okazji 75-lecia działalności Ludowych Zespołów Sportowych.

 lista wszystkich nagrodzonych w załączniku poniżej
 w galerii obok i u góry: uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w częstochowskim sporcie 27 kwietnia 2022 w HSC (fot. Łukasz Kolewiński)

 

               

do góry strony