Aktualności

WOJEWÓDZKI PROGRAM DARMOWEGO WSPARCIA PSYCHODIETETYCZNEGO

14.10.2021

Prawie 66 proc. Polaków i 46 proc. Polek zmaga się z nadwagą. Dlatego województwo śląskie wraz z Fundacją ADRA Polska uruchomiło program bezpłatnego wsparcia psychodietetycznego.

Obejmuje on  m.in. webinary, bezpłatne konsultacje z ekspertem i specjalną grupę wsparcia dla mieszkańców województwa śląskiego, dostępną na platformie www.GrupaWsparcia.pl   

Z pomocy będzie mógł skorzystać każda mieszkanka i każdy mieszkaniec Śląska potrzebujący wsparcia psychodietetyka i chcący zadbać o swoje zdrowie.

Aby wziąć udział, wystarczy zalogować się na portal GrupaWsparcia.pl oraz dołączyć do grupy pod linkiem https://grupawsparcia.pl/portal/grupy/19/wsparcie-psychodietetyczne-woj-slaskie 

Dodatkowo – aby ułatwić rejestrację i korzystanie z portalu – uruchomiona została specjalna infolinia pomocy technicznej pod nr. tel. 790 796 718.

Indywidualne konsultacje z psychodietetykiem będą realizowane po wcześniejszym zgłoszeniu poprzez:
●    infolinię wsparcia technicznego pod nr. tel. 790 796 718;
●   wiadomość email wysłaną na adres kontakt@grupawsparcia.pl (w wiadomości należy  podać numer telefonu do kontaktu zwrotnego);
●    lub na czacie dedykowanej grupy wsparcia.

Nadwaga i otyłość – coraz poważniejszy problem polskiego społeczeństwa

Według danych z raportu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego 65,7 proc. mężczyzn oraz 45,9 proc. kobiet w naszym kraju zmaga się z nadwagą. Otyłość stwierdzono u 15,5 proc. mężczyzn i 15,2 proc. kobiet. Cena, jaką Polacy płacą za nadmierne kilogramy, jest bardzo wysoka – to m.in. miażdżyca, nadciśnienie, cukrzyca, problemy ze stawami i kręgosłupem, problemy psychiczne. Zbyt wysoka masa ciała odpowiada za 14 proc. zgonów w naszym kraju.

Jedną z podstawowych metod walki o zdrową sylwetkę jest zmiana nawyków żywieniowych oraz zwiększenie aktywności fizycznej.  Nie każdy może sobie pozwolić na wizyty u specjalisty – dietetyka oraz psychodietetyka. Dzięki programowi darmowego wsparcia psychodietetycznego mieszkańcy województwa mają szansę bez żadnych kosztów i długich kolejek skonsultować się ze specjalistą i zadbać o swoje zdrowie. Nadwaga czy otyłość są także zarówno przyczyną, jak i skutkiem rozmaitych problemów natury psychologicznej. Dlatego właśnie dbałość o kondycję psychiczną, wsparcie w walce z problemami natury psychologicznej to podstawowe cele platformy GrupaWsparcia.pl  

Jakie wsparcie na nas czeka?

Program skierowany jest do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego, którzy zmagają się z zaburzeniami odżywiania, ale również do tych, które chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe i zadbać o zdrowie.

Można skorzystać z bezpłatnych indywidualnych konsultacji z psychodietetykiem i doradcą żywieniowym, przyjrzeć się dotychczasowej diecie. Można także dołączyć do specjalnej grupy wsparcia moderowanej przez psychodietetyka – jej uczestnicy mają szansę wspólnie motywować się do działania, dzielić się swoimi doświadczeniami, wspierać wzajemnie. GrupaWsparcia.pl zapewnia pełną anonimowość, komfort i bezpieczeństwo.

Na uczestników czekają także webinary prowadzone przez doświadczonego psychodietetyka. Pierwszy odbędzie się już 19 października, a jego tematem będą nawyki żywieniowe.

Informacje o planowanych wydarzeniach można na bieżąco śledzić w aktualnościach na stronie https://grupawsparcia.pl/  oraz  na Facebooku https://www.facebook.com/GrupaWsparciaPL/ 

Jak działa platforma GrupaWsparcia.pl?

Na platformie można bezpłatnie i całkowicie anonimowo – bez konieczności przedstawiania się i pokazywania twarzy – podzielić się swoim problemem i otrzymać realną pomoc. Użytkownik dzieli się tylko tymi informacjami, które uzna za stosowne.  Po zalogowaniu się może porozmawiać z osobami, które mają podobne doświadczenia i także chciałyby przezwyciężyć swoje słabości. Portal umożliwia dołączanie do już istniejących grup wsparcia, a także tworzenie nowych, skupiających ludzi połączonych wspólnym problemem i chęcią radzenia sobie z nim.

GrupaWsparcia.pl dzięki swojej formie daje możliwość podzielenia się problemami bez względu na porę dnia i miejsce – wystarczy dostęp do internetu. Zawsze można dodać wpis lub napisać na czacie do wybranej osoby. Dzięki możliwości organizowania spotkań można umawiać się z członkami danej grupy wsparcia na zaplanowane rozmowy głosowe.

Platforma działa zarówno w wersji na komputer, jak i w formie aplikacji mobilnej. Dla nowych użytkowników przygotowany jest samouczek.

Projekt jest dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Platforma GrupaWsparcia.pl powstała w 2018 roku i od tego czasu wspiera aktywnie prawie 12 tys. użytkowników. Portal zdobył pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy start-up roku, organizowanym przez Total Polska. GrupaWsparcia.pl jest częścią Fundacji ADRA Polska – powstałego w 2009 roku oddziału międzynarodowej Fundacji ADRA, działającej obecnie w 118 krajach. Jej celem jest pomoc ludziom w potrzebie, poprzez działania z obszaru edukacji, zdrowia, organizowania źródeł utrzymania oraz pomoc rozwojową i humanitarną w rejonach dotkniętych kataklizmami.  

Na podst. informacji udostępnionej przez organizatorów
Grafika u góry przesłana przez organizatorów

do góry strony