Aktualności

PRZYPADKI ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM – TRZY KLASY NA „ZDALNEJ”

13.10.2021

Kolejne klasy w częstochowskich szkołach są wysyłane czasowo na zdalne nauczanie. Ma to związek z przypadkami SARS-CoV-2 wśród uczniów. Ponownie zachęcamy do szczepień!

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Częstochowie pozytywnie zaopiniował ostatnio zawieszenie zajęć stacjonarnych, a tym samym przejście na zdalne nauczanie dla trzech oddziałów w częstochowskich szkołach:
- klasy 3 w IX Liceum Ogólnokształcących im. C. K. Norwida (tylko do 13 października br.);
- klasy 7 w Szkole Podstawowej nr 31 im. Orła Białego do 18 października br.;
- klasy 2 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza do 21 października br.

Powodem wydania opinii sanitarnej są pozytywne wyniki testu w kierunku SARS-CoV-2 u uczniów.

W Częstochowie w ciągu ostatnich 7 dni pojawiły się 42 nowe przypadki zakażenia. Liczba zachorowań, choć ciągle na szczęście w mieście niewysoka, jednak ostatnio wzrasta, ponieważ w poprzednich tygodniach odnotowywano ich w granicy dziesięciu - kilkunastu.

Stale zachęcamy do korzystania ze szczepień przeciwko koronawirusowi. Im więcej będzie zaszczepionych osób, tym szybciej osiągniemy odporność populacyjną. W Częstochowie szczepienie przeciwko Covid-19 jest dostępne w 50 punktach szczepień, tymczasem odsetek osób zaszczepionych w mieście rośnie bardzo umiarkowanie. Obecnie jest to 54,8% ogółu mieszkańców Częstochowy.

do góry strony