Aktualności

NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

14.09.2021

Kino Studyjne OKF ILUZJA po raz dwunasty włączyło się  w ogólnopolski projekt edukacji filmowej i zachęca nauczycieli oraz rodziców do zapoznania się z propozycjami na ten rok szkolny.  

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych - przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe - przez cały rok szkolny. Wszystkie pokazy poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową MEN.
Nauczyciele zapisują uczennice i uczniów na wybrany cykl i od października do kwietnia, raz w miesiącu, przychodzą wraz z nimi do kina. Przed każdym filmem odbywa się multimedialna prelekcja, a nauczyciele dostają interdyscyplinarne materiały dydaktyczne. Po seansie najmłodsi uczestnicy mogą wziąć udział w warsztatach plastycznych.

Do udziału w programie należy się zapisać przez stronę www.nhef.pl, na której zamieszczone są również daty, godziny oraz opisy spotkań. Liczba uczestników jest ograniczona.

Cena biletu to 12 zł od osoby. Dzieci w trudnej sytuacji materialnej (maksymalnie 10% grupy) mogą uczestniczyć w zajęciach bezpłatnie.

Opiekunowie uczestniczą w spotkaniach NHEF nieodpłatnie, a pedagodzy biorący udział w projekcie otrzymują legitymację upoważniającą do zakupu biletów w zniżkowej cenie 10 zł  w Kinie OKF Iluzja.

Szczegółowych informacji udziela koordynator programu: Artur Lecybil, tel. 343 444 010; alecybil@okf.czest.pl

Więcej: https://nhef.pl/program/miasta/czestochowa   
www.okf.czest.pl


Katalog filmów Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej na rok szkolny 2021/22 - w załączniku.do góry strony