Aktualności

ZNAJDŹCIE COŚ DLA SIEBIE NA… LATO W MIEŚCIE

05.07.2021

Dzieci pozostające w Częstochowie w wakacje nie powinny się nudzić – kluby sportowe i inne organizacje przygotowały dla nich masę propozycji na lato: od wycieczek, przez naukę żeglarstwa, po… zgłębianie tajników programowania.

Wśród wakacyjnych propozycji znalazły się np. zajęcia żeglarskie (dla dzieci oraz dla całych rodzin), treningi taekwon-do, liczne wypady na Jurę Krakowsko-Częstochowską (m.in. w rejony  Złotego Potoku, Ogrodzieńca czy Morska), wycieczki do parku liniowego, turnieje sportowe,  zajęcia plastyczne, teatralne czy ilustratorskie, w końcu warsztaty kodowania dla dzieci w wieku 11-13 lat.

Wszystkie te wydarzenia organizują m.in. Częstochowski Okręgowy Związek Żeglarski, kluby sportowe, Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki Publicznej czy okręgowy oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Swoją wakacyjną ofertę przygotowało także Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze (PTTK), a składają się na nią wszelkie rodzaju wycieczki (krajoznawcze, autokarowe, pieszo-autokarowe, górskie), obozy wędrowne czy marsze na orientację.

Wszelkie informacje – terminy, miejsca zbiórek, koszt, dane organizatorów, ich adresy i telefony, przewidywana liczba uczestniczek i uczestników, ewentualne wymagania dotyczące stroju etc. – znajdują się w pliku poniżej oraz pod bannerem ,,Lato w Mieście” na stronie głównej miasta www.czestochowa.pl

Jako że terminy i godziny realizacji poszczególnych wydarzeń mogą się zmienić – o tego rodzaju szczegółowe informacje należy pytać organizatorów.


Wydarzenia ,,Lata w Mieście” są dofinansowane przez Gminę Miasto Częstochowa.

Muzeum Częstochowskie także zaprasza dzieci na organizowane przez siebie wydarzenia – a będą to warsztaty łączące twórczość z historią, archeologią, etnografią czy wiedzą o przyrodzie, zarówno w lipcu, jak i w sierpniu. Z propozycjami Muzeum można się zapoznać pod linkiem https://www.muzeumczestochowa.pl/inne/lato-w-muzeum-2021/ 


w załączniku:  szczegółowe propozycje ,,Lata w Mieście” 2021

zdjęcie poglądowe (źródło:
https://pixabay.com/pl/photos/szcz%c4%99%c5%9bliwy-ch%c5%82opiec-dziecko-dzieci-3386243/)

do góry strony