Aktualności

ŻYCZENIA I KWIATY DLA IRENY BULSKIEJ

04.05.2009

Wiceprezydent Częstochowy Zdzisław Ludwin i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Eugeniusz Marchewka odwiedzili Panią Irenę Bulską, która obchodzi dzisiaj, 4 maja jubileusz 100-lecia urodzin.

W imieniu prezydenta Tadeusza Wrony złożyli jubilatce życzenia 200 lat życia, wręczyli bukiet kwiatów, list gratulacyjny oraz nagrodę pieniężną.

- To wyjątkowe, przeżyć sto lat w dobrym zdrowiu. Jest Pani pod stałą opieką, mimo tego, że nie posiadała dzieci. Piękne jest to, że dobre uczynki wracają, bo wychowała pani jako najstarsza rodzeństwo i pracowała w żłóbku – komentował Zdzisław Ludwin.

Irena Bulska urodziła się 4 maja 1909 roku w Częstochowie. Pochodzi z biednej rodziny robotniczej. W domu było siedmioro rodzeństwa. Szkoły podstawowej nie ukończyła, bo pomagała matce w wychowaniu dzieci i pracowała przy prywatnej produkcji artykułów spożywczych. W późniejszych latach pracowała w „Warcie” jako pomoc szwaczki i z tego zakładu w 1969 roku przeszła na emeryturę. Choć sama nie miała za wiele, ale pomagała rodzinie w wychowaniu dzieci. Nigdy poważnie nie chorowała, była okazem zdrowia. Nie posiadała potomstwa, wyszła za mąż w wieku 60 lat. Była zamężna dwukrotnie, ale na krótko, mąż z pierwszego związku zmarł po roku, a z drugi po dwóch latach. Można więc powiedzieć, że całe swoje życie spędziła samotnie, służąc innym pomocą, za co rodzina i osoby bliskie są jej bardzo wdzięczne.

TJ

do góry strony