Aktualności

OD 1 SIERPNIA LINIA 20 WRÓCI NA JESIENNĄ

31.07.2023

Powrót jest związany z zakończeniem prac na przebudowanej i rozbudowanej ulicy Jesiennej. Poza tym od sierpnia nastąpią korekty rozkładów na liniach MPK 17 i 38.

Jak informuje Wydział Inżynierii Miejskiej i Kontroli Urzędu Miasta od 1 sierpnia (wtorek) zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu częstochowskiej komunikacji miejskiej:

Linia nr 17
Nadal będzie obowiązywało tymczasowe wydłużenie trasy od Liszki Dolnej do pętli Dźbów KSSE Skorki, ale na wnioski mieszkańców Gnaszyna, autobusy zmierzające na ulicę Ekonomiczną codziennie na godzinę 6, 14 i 22, jak również odjeżdżające z pętli Dźbów KSSE Skorki po tych godzinach, będą wykonywały przejazd przez przystanek GRAFIKÓW (skrzyżowanie ulic Kolorowej i Busolowej).

Linia nr 20
Po zakończeniu przebudowy ul. Jesiennej, jej trasa zostanie przywrócona w południowej części miasta do stanu pierwotnego. W obu kierunkach linia MPK nr 20 pojedzie przez: Jagiellońską – Orkana – 11 Listopada – Jesienną – Rydza-Śmigłego – Jagiellońską.
W dalszym ciągu obowiązuje objazd przez centrum miasta, z uwagi na przebudowę alei Wojska Polskiego.

Linia nr 38
Nastąpi wyrównanie rozkładu jazdy we wszystkie dni tygodnia od poniedziałku do soboty, przy czym w dni robocze szkolne autobusy nadal będą kursowały o około godzinę dłużej wieczorem, niż w wakacje i soboty.


Fot. zdjęcie z ul. Jesiennej (jeszcze w fazie prac).

do góry strony