Najlepsi w Sporcie w 2009 r.

106 sportowców, trenerów i działaczy otrzymało dziś nagrody i wyróżnienia Miasta Częstochowy za wybitne osiągnięcia sportowe w 2010 roku.

Miejska komisja opiniująca przyznała 55 nagród i 51 wyróżnień dla zawodników, trenerów i działaczy, reprezentujących różne kluby i dyscypliny sportowe. Podczas uroczystej gali nagrody i wyróżnienia laureatom wręczyli prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, jego zastępca Jarosław Marszałek oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Częstochowy Jerzy Nowakowski.

- Dziś spotykamy się z ludźmi, o których śmiało można powiedzieć, że dzięki nim Częstochowa sportem stoi. Wszystkim bardzo serdecznie gratuluję i życzę, byśmy jeszcze wiele razy mieli okazję spotkać się w podobnych okolicznościach – mówił Krzysztof Matyjaszczyk. - Jesteście wielcy i za tę wielkość wam dziękuję – gratulował.

Dzisiejszej gali towarzyszył występ zespołu muzycznego Zegarmistrz Czasu.

Po rozpatrzeniu przez Komisję Opiniującą i Prezydenta Miasta Częstochowy, wniosków zawierających kandydatury do nagród i wyróżnień za wybitne osiągnięcia sportowe w 2010 roku, została sporządzona lista obejmująca 106 osób: 55 nagrodzonych (13 nagród II stopnia i 42 nagrody III stopnia), w tym: 42 zawodników, 9 trenerów i 4 działaczy, 51 wyróżnionych, w tym: 44 zawodników, 6 trenerów i 1 działacz.

Laureaci otrzymali okolicznościowe statuetki oraz nagrody pieniężne (nagroda II stopnia - 1.100 złotych, nagroda III stopnia - 600 złotych).

Prezydent Miasta Częstochowy przyznał również wyróżnienia za szczególny wkład w rozwój kultury fizycznej w Częstochowie dla: Jerzego Brzęczka, Janusza Kały, Marka Kardosa, Dawida Murka, Rafała Szombierskiego.

ŁS

pdf drukuj
do góry strony