Najlepsi w Sporcie w 2008 r.

26 marca 110 sportowców, trenerów i działaczy otrzymało nagrody i wyróżnienia Miasta Częstochowy za wybitne osiągnięcia sportowe w 2009 roku.

Miejska komisja opiniująca przyznała 43 nagrody i 67 wyróżnień dla zawodników, trenerów i działaczy, reprezentujących różne kluby i dyscypliny sportowe. Podczas uroczystej gali nagrody i wyróżnienia zasłużonym dla częstochowskiego sportu wręczyli Przewodnicząca Rady Miasta Częstochowy Ewa Pachura, Pełniący Funkcję Prezydent Częstochowy Piotr Kurpios oraz Lech Małagowski, Przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miasta Częstochowy. Ze specjalnym koncertem wystąpiła rockowa formacja PATRON.

- Od wielu lat, z początkiem wiosny, spotykamy się, by podsumować osiągnięcia i nagrodzić w szczególny sposób tych, którzy sięgnęli po zaszczytne tytuły na arenach sportowych w Polsce, Europie, na świecie. Wasze sukcesy cieszą nas, mieszkańców tego miasta. Jesteśmy z was dumni – mówił przekazując statuetki Piotr Kurpios. - Dziękujemy za złote, srebrne i brązowe medale wywalczone w sportowej rywalizacji, w duchu fair play. Możecie się uważać za ludzi sukcesu – gratulował.

Nagrody I Stopnia za wybitne osiągnięcia sportowe w 2009 roku otrzymali: Marian Maślanka, działacz CKM „Włókinarz” S.A., Janusz Darocha, mistrz świata w lataniu z Aeroklubu Częstochowskiego, siatkarz AZS Częstochowa Piotr Nowakowski oraz Aleksandra Nowak z Częstochowskiej Akademii Taekwon-do. Nagrody II Stopnia Miasto przyznało: żużlowcowi Włókniarza Sławomirowi Drabikowi, lekkoatletom Rafałowi Nowakowi i Marioli Konowalskiej z Klubu Sportowego CKS Budowlani, Agacie Pastor z Klubu Uczelnianego AZS AJD (tenis stołowy), Alicji Ziaji z Klubu Środowiskowego AZS Strzelectwa Sportowego.

BC

pdf drukuj
do góry strony