Aktualności

NA ,,BIEGANIE” ŚWIECI SIĘ I KRĘCI

04.12.2023

Na pl. Biegańskiego i w ścisłym centrum miasta najładniej jest teraz po zmroku. Czyli już... późniejszym popołudniem. Oficjalnemu uruchomieniu odświętnych iluminacji towarzyszyła weekendowa impreza ,,Świąteczna Częstochowa”.

Centrum miasta w pełnej, świątecznej krasie możemy oglądać od zeszłego piątku, 1 grudnia. Włączenie zimowej iluminacji było zarazem początkiem trwającej przez trzy dni imprezy, w której przygotowaniu partnerował Miastu Częstochowie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Koordynacją zajęła się Częstochowska Organizacja Turystyczna (CzOT).         

W oficjalnym zapaleniu ozdobnych świateł brali udział prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, wiceprzewodniczący Sejmiku Śląskiego Stanisław Gmitruk, członek zarządu województwa Grzegorz Boski, a także dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury Małgorzata Majer i prezes CzOT Paula Wypych.

A impreza pod hasłem „Świąteczna Częstochowa” trwała przez cały weekend. Złożyły się na nią Jarmark Mikołajkowy i koncerty – w piątek wystąpiły zespoły poBANDzie i Chłopcy z Placu Broni, w sobotę zespół The Heartbeat i jazzowa grupa kierowana przez częstochowskiego pianistę Michała Rorata, a w niedzielę – Załoga 66 i Kapela Góralska Hora.  

Na ,,Bieganie” stanął też element, którego nie sposób nie zauważyć – nawet z oddali – i którego wcześniej nigdy tam nie było. Chodzi o koło widokowe, na które – za odpłatnością 25 zł – można wejść i popatrzyć na panoramę miasta z perspektywy wagonika. Warunek niezbędny (obok 25 zł w kieszeni) – brak lęku wysokości. Przejażdżka ma być dostępna do 7 stycznia.       

W galerii zdjęć obok: pl. Biegańskiego i centrum Częstochowy w pierwsze trzy dni grudnia 2023 (fot. Łukasz Kolewiński – UM)
do góry strony