Aktualności

MŁODZI ŚWIADOMI ROLI SAMORZĄDNOŚCI

16.05.2023

Nie dość, że świadomi, to jeszcze po warsztatach w sali sesyjnej przybyło im sporo wiadomości o strukturze samorządu lokalnego, jego zadaniach i uregulowaniach prawnych. Na turnieju wiedzy będzie jak znalazł.

16 maja w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyły się warsztaty dla uczennic i uczniów szkół podstawowych biorących udział w XII edycji Powiatowego Turnieju Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Zajęcia poprowadziła dr Patrycja Sołtysiak z Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza wraz ze studentkami działającymi w kole naukowym „Poradnia Prawa” – Karoliną Florek, Oliwią Pierzgalską i Pauliną Szczygłowską we współpracy z mecenaską Karoliną Kwiatkowską. Z ramienia Wydziału Edukacji Urzędu Miasta warsztaty prowadziła inspektorka Ewa Kowalczyk.

Spotkanie  miało na celu przygotowanie młodzieży do udziału w Turnieju, który niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem i jest formą promowania w młodym pokoleniu aktywnego uczestnictwa w demokratycznych działaniach obywatelskich. Gościom warsztatów przybyło wiedzy z zakresu regulacji prawnych dotyczących funkcjonowania samorządu terytorialnego, a także struktury i zadań wspólnoty samorządowej.

Organizatorami Powiatowego Turnieju Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym są Wydział Edukacji Urzędu Miasta oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego. Patronat sprawuje prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

w galerii zdjęć: warsztaty z wiedzy o samorządzie 16 maja 2023
do góry strony