Aktualności

MAŁE FORMY TEATRALNE - MŁODOŚĆ BEZ UZALEŻNIEŃ I PRZEMOCY

22.06.2022

Rozstrzygnięto Konkurs na Małe Formy Teatralne pod hasłem "Młodość bez uzależnień i przemocy", którego głównym celem było propagowanie zdrowego i odpowiedzialnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.

Głównym celem Konkursu, było propagowanie zdrowego i odpowiedzialnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży, poprzez ukazanie szkodliwości i zagrożeń związanych z używaniem substancji psychoaktywnych. Witając uczestników prezydent Krzysztof Matyjaszczyk mówił - Wydobywanie ze świata jego pozytywnego obrazu, poznawanie jego zagadek i tajemnic, zgłębianie ludzkich możliwości to kierunki, które warto sobie wyznaczać w każdym wieku, ale w Waszym to początek drogi.
Nagrodzonych poznaliśmy 22 czerwca w sali sesyjnej Urzędu Miasta. Za trzy pierwsze miejsca dla zespołów teatralnych, w poszczególnych kategoriach wiekowych, przyznano nagrody o wartości: 1 500 zł (I miejsce), 1 000 zł (II miejsce) i 500 zł (III miejsce).


Laureatami konkursu zostali:
1)  w kategorii szkół podstawowych:
I miejsce - SP nr 38 im. Ludwika Zamenhofa
II miejsce - SP nr 31 im. Orła Białego
III miejsce - SP nr 42 im. Jana Brzechwy

2)  w kategorii szkół ponadpodstawowych:
I miejsce - Zespół Szkół im. B. Prusa
II miejsce - I LO im. J. Słowackiego
wyróżnienie - IX LO im. C.K. Norwida

Organizatorem Konkursu był Urząd Miasta Częstochowy - Wydział Polityki Społecznej i Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Częstochowie.


do góry strony