Aktualności

JAK ZOSTAĆ SMOKIEM ?

17.11.2023

Teatr im. Adama Mickiewicza zaprasza na drugą w tym sezonie premierę. Tym razem pora na propozycję dla najmłodszych, czyli baśniowy spektakl „Jak zostać smokiem?”

Kulisy swojej najnowszej produkcji, teatr zdradził przy okazji czwartkowej konferencji prasowej.

- Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich widzów – zarówno tych najmłodszych, jak i tych troszkę starszych i już w ogóle dojrzałych, do tego, by odwiedzili teatr i skorzystali z naszej najnowszej propozycji. To bajka bardzo wzruszająca, emocjonalna i myślę, że każdy widz powinien się w niej odnaleźć. – mówiła Magdalena Woch, p.o. dyrektora częstochowskiego teatru.

Mowa o „Jak zostać smokiem?”, czyli propozycji, którą Teatr im. Adama Mickiewicza przygotował już z myślą o zbliżających się mikołajkach. Najmłodsi zobaczą bajkę, którą specjalnie na częstochowską scenę napisała i wyreżyserowała Karolina Okurowska-Wabnic.

To historia chłopca, który chce odnaleźć swojego tatę, a na drodze do tego celu spotykają go niezwykłe przygody. – opowiadała Okurowska-Wabnic. - Ale jest to także opowieść o emocjach, o tym, żeby nie wstydzić się swoich uczuć, a chłopaki też mogą płakać.

O warstwę wizualną spektaklu zadbał Sebastian Siepietowski, odpowiedzialny nie tylko za scenografię i kostiumy, ale także widowiskową projekcję multimedialną, która będzie dopełnieniem narracji prowadzonej przez aktorów na scenie.

Premiera spektaklu odbędzie się w sobotę, 18 listopada o godz. 17.00. Dzień później, o tej samej godzinie „Jak zostać smokiem?” będzie grane popremierowo. Potem bajka prezentowana będzie w okresie mikołajkowym, wyjątkowe pokazy zaplanowano od 2 do 8 grudnia. Szczegóły: www.teatr-mickiewicza.pl


do góry strony