Aktualności

GDZIE MOŻNA SPOTKAĆ MIKOŁAJA?

04.12.2023

W Częstochowie pojawił się już 1 grudnia w piątek w siedzibie Fundacji Chrześcijańskiej Adullam. W tym roku również udało się zorganizować akcję "Mikołaj z ulicy Krakowskiej".

Charytatywne działanie adresowane jest do dzieci – szczególnie tych, które przeżywają różne kryzysy, dzieci z niepełnosprawnościami i objętych pieczą zastępczą. Poza spotkaniem z Mikołajem, elfami i skrzatami w tym roku Adullam przygotowało paczki mikołajkowe dla 700 dzieci.

Jak informują organizatorzy, prezenty zostały dostosowane do wieku i potrzeb konkretnego dziecka, aby sprawić im szczególną radość i podkreślić absolutnie wspaniałą niepowtarzalność każdego z nich. Do tej pory, przez 16 lat istnienia akcji, dzięki hojności ludzi prezenty trafiły do 9450 dzieci z Częstochowy i okolic.

- To niesamowite, ale wiemy, że razem możemy zrobić jeszcze więcej. To nie tylko podarunek – to przypływ miłości i nadziei dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują. Działamy tylko dzięki Waszemu wsparciu i wspólnemu wysiłkowi - komentują.

"Mikołaj z ulicy Krakowskiej" angażuje wolontariuszy, pracowników Fundacji “Adullam”, przedstawicieli lokalnych partnerstw oraz darczyńców.

Tradycyjnie honorowym patronatem akcję objął prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, który odwiedził tzw. Chatkę Mikołaja w czasie inauguracji cyklu.

do góry strony