Aktualności

DZIŚ MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ RODZINY

15.05.2024

To święto przypada 15 maja. Z kolei za tydzień, w środę, zaczną się XVI Częstochowskie Dni  Rodziny, które potrwają aż do 24 czerwca.

Dni Rodziny to okazja, aby upowszechniać wartości związane z rodziną, wspierać i umacniać więzi międzypokoleniowe. Wśród najważniejszych tematów pojawi się rodzicielstwo zastępcze – bo Dni Rodziny to jeden z najlepszych pretekstów, aby zachęcać do podjęcia się roli rodzica zastępczego. Wiele dzieci wciąż czeka.  

W programie tegorocznych, XVI Częstochowskich Dni  Rodziny znalazły się m. in. Piknik Podmiotów Ekonomii Społecznej (23 czerwca na Promenadzie Niemena), konsultacje z psychologami i terapeutami, konkursy muzyczne, plastyczne i literackie, „dni otwarte” różnych instytucji, warsztaty profilaktyczne na temat uzależnień zarówno dla młodzieży, jak i dla rodziców. Będą zajęcia artystyczne i techniczne dla dzieci, festyny i pikniki, wycieczki czy propozycje sportowo-gimnastyczne i rekreacyjne. Tych wydarzeń jest tak wiele, że ze szczegółami można zapoznać się w kompletnym harmonogramie, do pobrania w poniższym załączniku PDF.

Organizatorem jest Wydział Polityki Społecznej UM we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Częstochowskim Centrum Wsparcia Rodziny, szkołami i przedszkolami, placówkami wsparcia dziennego, Biblioteką Publiczną, Muzeum Częstochowskim, Miejską Galerią Sztuki, Ośrodkiem Kultury Filmowej „Iluzja”, Filharmonią Częstochowską, Teatrem im. A. Mickiewicza, Zespołem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, Ośrodkiem Pomocy Osobom z Problemami Alkoholowymi, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz podmiotami ekonomii społecznej.

Poniżej: harmonogram XVI Częstochowskich Dni  Rodziny oraz plakat promocyjny

na bazie informacji Wydziału Polityki Społecznej UM


do góry strony