Aktualności

BIEGOWA SOBOTA. BĘDĄ OGRANICZENIA W RUCHU

10.05.2023

13 maja startuje uliczny Bieg Częstochowski, który po raz 13. organizuje Stowarzyszenie Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani Częstochowa. Zarówno amatorzy, jak i zawodowcy mogą sprawdzić się na 10-kilometrowym dystansie.

Bieg Częstochowski to masowa impreza skierowana do szerokiego grona miłośników biegania – zarówno zawodników z wieloletnim doświadczeniem, jak i debiutantów. Możliwość uczestnictwa w biegu, niezależnie od poziomu sportowego, sprawia, że wydarzenie cieszy się ogromną popularnością. Każdy może zmierzyć się w sportowej rywalizacji. Sam poziom organizacyjny zawodów co roku jest wysoko oceniany, czego wyrazem są liczne wyróżnienia przyznawane imprezie, a przede wszystkim duża frekwencja.

W najbliższą sobotę o godz. 16 ruszy kolejna edycja imprezy. Trasa posiadająca atest PZLA poprowadzi z III alei NMP, a dalej wokół Klasztoru Jasnogórskiego.

W klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn nagrody będą odpowiednio wynosiły:
- za miejsce I - 700 zł
- za miejsce II - 500 zł
- za miejsce III - 300 zł
W klasyfikacji najszybsza Polka i najszybszy Polak:
- za miejsce I - 700 zł

Organizatorzy gwarantują, że na mecie na każdego uczestnika czekać będzie pamiątkowy medal, a cele, które przyświecają tym zawodom, to popularyzacja biegania jako najprostszej formy czynnego wypoczynku i aktywności ruchowej, promocja miasta Częstochowy oraz integracja środowiska biegaczy i mieszkańców.

Szczegóły


UWAGA KIEROWCY I PASAŻEROWIE MPK


W związku z organizacją 13. Biegu Częstochowskiego 13 maja br. w godz. 13.30-20.00 zostaną zamknięte dla ruchu kołowego następujące ulice: III al. NMP, ul. Wieluńska, południowy parking Rynku Wieluńskiego, ul. Klasztorna, ul. Kubiny od ul. Ewy do ul. Klasztornej, ul. Ewy, ul. Wyszyńskiego na odcinku od ul. Ewy do ul. Klasztornej, ul. 7 Kamienic, ul. Pułaskiego na odcinku od ul. Kopernika do Al. NMP, ul. Popiełuszki od wjazdu na parking hotelu Mercure do Al. NMP, ul. Kossak-Szczuckiej.

Obie jezdnie III al. NMP będą zamknięte w godz. 8–20. Równocześnie w tych godzinach będzie tam obowiązywał zakaz parkowania. Tym samym zawieszone będą również postoje TAXI w III Al. NMP.

Ulica 3 Maja będzie drogą bez przejazdu (zamknięcie wjazdu w ul. Wieluńską przy Pasażu Biskupa Bareły).
Ulica Kubiny będzie drogą bez przejazdu od skrzyżowania z ul. św. Jadwigi do skrzyżowania z ul. Ewy.
Ulica Wyszyńskiego będzie drogą bez przejazdu od skrzyżowania z ul. św. Jadwigi do skrzyżowania z ul. Ewy.
Ulica Waszyngtona będzie drogą bez przejazdu od skrzyżowania z ul. Stryjeńskiej do skrzyżowania z ul. Pułaskiego.

Zamknięcie pozostałych ulic będzie obowiązywać w godz. 13.30 – 20.00.

Działalność parkingu przy ul. 7 Kamienic w rejonie Pasażu bp. Bareły na czas biegu będzie zawieszona.

W sobotę objazdy w rejonie Jasnej Góry
(linie 12, 15, 22, 27 i 31)


Zmiany tras linii komunikacji miejskiej:
Linia 12
Kierunek Gnaszyn Dospel: od Dworca PKS przez Sobieskiego, Śląską i Kilińskiego do Alei Jana Pawła II i dalej bez zmian.
Kierunek Raków Dworzec PKP: od Rynku Wieluńskiego prosto przez Aleję Jana Pawła II, następnie Dąbrowskiego i Nowowiejskiego do Sobieskiego i dalej bez zmian.
Linia 15
Kierunek Kukuczki: od Dworca PKS przez Sobieskiego, Śląską i Kilińskiego do Alei Jana Pawła II i powrót na stałą trasę od Komendy Miejskiej Policji
Kierunek Korkowa: od Komendy Miejskiej Policji przez Aleję Jana Pawła II, Dąbrowskiego i Nowowiejskiego do Sobieskiego, dalej bez zmian.
Linia 22
Kierunek Łojki: od Sobieskiego przez Pułaskiego, św. Kazimierza, św. Barbary, Kordeckiego do św. Jadwigi i dalej bez zmian.
Kierunek Gombrowicza: od św. Jadwigi przez Kordeckiego, św. Barbary, św. Augustyna, Pułaskiego do Sobieskiego i dalej bez zmian.
Linia 27
W obu kierunkach zmiana trasy w Śródmieściu: KSSE KUSIĘCKA - … - Aleja Najświętszej Maryi Panny – Aleja Kościuszki – Aleja Armii Krajowej – Aleja Jana Pawła II – Rynek Wieluński - … - GNASZYN DOSPEL.
Linia 31
Kierunek Cmentarz Komunalny: od Sobieskiego przez Pułaskiego, św. Kazimierza, św. Barbary i od Kordeckiego powrót na stałą trasę.
Kierunek Piłsudskiego: z Kordeckiego przez św. Barbary, św. Augustyna, Pułaskiego i od Sobieskiego powrót na stałą trasę.

Z uwagi na objazdy nieczynne będą następujące przystanki:
- JASNA GÓRA przy ul. 7 Kamienic, w kierunku Pułaskiego;
- ŚW. KAZIMIERZA przy ul. Pułaskiego, w kierunku Parkitki;
- KOMENDA MIEJSKA POLICJI przy ul. Popiełuszki, w kierunku III Alei.

do góry strony