Facebook NK Rss Dodaj do ulubionych Youtube Istagram

Aktualności

31 maja 2017
NAGRODY DLA NAJZDOLNIEJSZYCH UCZNIÓW
[zdjęcie aktualności]

W tym roku 62 osoby otrzymały Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Ponad połowa to gimnazjaliści.

Nagroda stanowi formę pomocy materialnej dla najzdolniejszych uczniów częstochowskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (z wyjątkiem szkół artystycznych) i jest wyróżnieniem indywidualnym dla tych, których zainteresowania wykraczają poza program szkolny i którzy mają znaczące osiągnięcia w nauce, pracy naukowej, artystycznej i kulturalnej, a w szczególności są laureatami konkursów interdyscyplinarnych, przedmiotowych i olimpiad co najmniej szczebla wojewódzkiego. Wnioski o nagrody mogli zgłaszać m.in. dyrektorzy szkół, rodzice, stowarzyszenia, organizacje, których celem statutowym jest rozwijanie uzdolnień dzieci i młodzieży.

Komisja przyznała 62 nagrody: 10 dla uczniów szkół podstawowych (w tym  3. w placówkach niepublicznych) - po 600 zł, 32 dla uczniów gimnazjów (14 w szkołach niepublicznych) - po 800 zł i 20 dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych - po 1100 zł.

Łączna kwota przeznaczona na nagrody to 53 600 zł.

Nagrody wręczył prezydent Krzysztof Matyjaszczyk podczas uroczystej gali z udziałem rodziców i nauczycieli, która odbyła się 30 maja w Miejskim Domu Kultury.

Podczas uroczystości wręczono także certyfikaty za udział w Międzynarodowym Konkursie "Moja Pierwsza Ryba" oraz  "Świat Podwodny", organizowanych przez miasto partnerskie Irkuck.Galę uświetniły występy artystyczne młodzieży częstochowskich szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych.

NAGRODY PREZYDENTA MIASTA CZĘSTOCHOWY

DLA UCZNIÓW SZCZEGÓLNIE UZDOLNIONYCH

 

SZKOŁY PODSTAWOWE:

  1. Małgorzata Wieczorkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Zdobywców Przestworzy
  2. Amelia Szpigiel ze Szkoły Podstawowej nr 21 im. Ks. Stanisława Konarskiego
  3. Adrianna Peryga ze Szkoły Podstawowej nr 29 im. Królowej Jadwigi
  4. Jagoda Błaut ze Szkoły Podstawowej nr 48
  5. Aleksander Kozerski ze Szkoły Podstawowej nr 50 im. Gen. Władysława Sikorskiego
  6. Kacper Tabaka ze Szkoły Podstawowej nr 50 im. Gen. Władysława Sikorskiego
  7. Marta Walczak ze Szkoły Podstawowej nr 50 im. Gen. Władysława Sikorskiego
  8. Alicja Borkowska z Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstanek im. Matki Zofii Szulc
  9. Zofia Trojak z Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstanek im. Matki Zofii Szulc
  10. Miłosz Szczypior z Prywatnej Lingwistycznej Szkoły Podstawowej

GIMNAZJA

  1. Klaudia Stanisz z Gimnazjum nr 3 im. Armii Krajowej
  2. Weronika Głowienkowska z Gimnazjum nr 7 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
  3. Przemysław Szczygieł z Gimnazjum nr 9 im. Adama Mickiewicza
  4. Łukasz Krasiejko z Gimnazjum nr 10 w Zespole Szkół nr 1 im. Powstania Warszawskiego
  5. Michał Sosnowski z Gimnazjum nr 10 w Zespole Szkół nr 1 im. Powstania Warszawskiego
  6. Marta Chejduk z Gimnazjum nr 12 im. Jana Matejki
  7. Natalia Kruk z Gimnazjum nr 12 im. Jana Matejki
  8. Weronika Łyzińska z Gimnazjum nr 12 im. Jana Matejki
  9. Agneta Saliuk z Gimnazjum nr 12 im. Jana Matejki
  10. Nikodem Buszko z Gimnazjum nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ignacego Jana Paderewskiego
  11. Maria Mak z Gimnazjum nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ignacego Jana Paderewskiego
  12. Antoni Jaworski z Gimnazjum nr 14 im. Królowej Jadwigi
  13. Kamil Kasperski z Gimnazjum nr 14 im. Królowej Jadwigi
  14. Agnieszka Krawczyk z Gimnazjum nr 14 im. Królowej Jadwigi
  15. Jan Ochmański z Gimnazjum nr 14 im. Królowej Jadwigi
  16. Karolina Sokołowska z Gimnazjum nr 14 im. Królowej Jadwigi
  17. Oskar Grabowski z Gimnazjum nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Wielkiego
  18. Martyna Nowacka z Gimnazjum nr 22 im. Marii Skłodowskiej-Curie
  19. Mikołaj Stryjewski z Gimnazjum im. Św. Jana de la Salle
  20. Marta Korczak z Publicznego Gimnazjum Sióstr Zmartwychwstanek im. Siostry Barbary Żulińskiej
  21. Juliusz Michałowski z Publicznego Gimnazjum Sióstr Zmartwychwstanek im. Siostry Barbary Żulińskiej
  22. Melania Olender z Publicznego Gimnazjum Sióstr Zmartwychwstanek im. Siostry Barbary Żulińskiej
  23. Weronika Raczyńska z Publicznego Gimnazjum Sióstr Zmartwychwstanek im. Siostry Barbary Żulińskiej
  24. Julia Sadowska z Publicznego Gimnazjum Sióstr Zmartwychwstanek im. Siostry Barbary Żulińskiej
  25. Natalia Tronina z Publicznego Gimnazjum Sióstr Zmartwychwstanek im. Siostry Barbary Żulińskiej
  26. Zuzanna Będkowska z Prywatnego Gimnazjum Lingwistycznego
  27. Tymoteusz Szczypior z Prywatnego Gimnazjum Lingwistycznego
  28. Katarzyna Przech ze Społecznego Gimnazjum nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO
  29. Oliwia Ślusarczyk ze Społecznego Gimnazjum nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO
  30. Adrianna Cyran z Katolickiego Gimnazjum SPSK
  31. Tomasz Kinkel z Katolickiego Gimnazjum SPSK
  32. Noel Olesik z Gimnazjum Artystycznego i Akademickiego AGA

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

  1. Aleksandra Cierniak z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego
  2. Patrycja Kulak z I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
  3. Małgorzata Miszczak z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego
  4. Małgorzata Mróz z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego
  5. Piotr Orłowski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego
  6. Aleksandra Żurek   z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego
  7. Karol Osuchowski  z II Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta
  8. Maciej Cierniak z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza
  9. Wiktoria Górecka   z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza
  10. Klaudia Kapelka  z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza
  11. Karol Knysak z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza
  12. Klaudia Tukajska z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza
  13. Piotr Woldan z VII Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika
  14. Anna Drynda z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida
  15. Michał Hutny z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida
  16. Michał Maras z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida
  17. Natalia Segiet z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida
  18. Jarosław Gil z Technicznych Zakładów Naukowych im. Gen. Władysława Sikorskiego
  19. Przemysław Wewiór z Technicznych Zakładów Naukowych im. Gen. Władysława Sikorskiego
  20. Joanna Wojtyniak z Zespołu Szkół Przemysłu, Mody i Reklamy im. Władysława Reymonta

SyB

Foto: Wydz. Edukacji i Leszek Pilichowski