Facebook NK Rss Dodaj do ulubionych Youtube Istagram

Aktualności

26 marca 2015
NAGRODY ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE
[zdjęcie aktualności]

116 sportowców, trenerów i działaczy otrzymało nagrody i wyróżnienia Miasta Częstochowy za wybitne osiągnięcia sportowe w 2014 roku.

Po rozpatrzeniu przez Komisję opiniującą i Prezydenta Miasta Częstochowy wniosków przyznano  60 nagród (11 nagród II stopnia i 49 III stopnia), dla 43 zawodników oraz 17 trenerów i działaczy oraz 56 wyróżnień – dla 46 zawodników oraz 10 trenerów i działaczy.

W 2015 r. nie przyznano nagrody I stopnia.

                Mistrzostwa Polski i Świata, Puchary Europy to zawody, w których w 2014 roku częstochowscy sportowcy zapisali się swoimi dobrymi startami, zwłaszcza w  triathlonie,  podnoszeniu ciężarów,  kolarstwie,  biegach przełajowych, speedrowerze, sportach samolotowych.

                Nagrody i wyróżnienia wręczyli laureatom, podczas uroczystości w Hali Sportowej Częstochowa, prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, jego zastępca Jarosław Marszałek, przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Wolski oraz przewodniczący Komisji Sportu Rady Miasta Łukasz Wabnic.

Wszyscy otrzymali okolicznościowe statuetki z grawertonem, a nagrodzeni także nagrody finansowe (II stopnia - 1 500 złotych, III stopnia - 750 złotych).

Poniżej nagrodzeni zawodnicy, trenerzy i działacze, w załączonej tabeli: nagrodzeni i wyróżnieni

Nagrody II stopnia

  1. Ewa Bugdoł- Wiodący Ludowy Klub Sportowy „Kmicic” (triathlon)

I miejsce w Mistrzostwach Polski w Triathlonie na dystansie długim w kat. elita, I miejsce w Pucharze Polski w Crossduathlonie na dystansie krótkim w kat. elita, IV miejsce w Mistrzostwach Świata w Triathlonie na dystansie długim, III miejsce w Pucharze Europy w Triathlonie na dystansie długim

  1. Waldemar Chwastowski- Klub Uczelniany AZS Akademii im. Jana Długosza - trener sekcji podnoszenia ciężarów
  2. Łukasz Grela- Klub Uczelniany AZS Akademii im. Jana Długosza -

awans do ekstraligi seniorów w podnoszeniu ciężarów, III miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Podnoszeniu Ciężarów w kat. wagowej 94 kg, I miejsce w Mistrzostwach Świata AZS Seniorów w Podnoszeniu Ciężarów

  1. Grzegorz Gronkiewicz- Częstochowski Kolarski Klub Sportowy „Kolejarz – Jura” – trener
  2.  Martyna Klekot - Częstochowski Kolarski Klub Sportowy „Kolejarz–Jura”

I miejsce w jeździe indywidualnej na czas i III miejsce w wyścigu ze startu wspólnego w Akademickich Mistrzostwach Świata w Kolarstwie w kategorii elita, I miejsce w klasyfikacji generalnej w Pucharze Polski w Kolarstwie Przełajowym, II miejsce w Mistrzostwach Polski w Kolarskich Kryteriach w kategorii elita i II miejsce w Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Przełajowym w kategorii elita

  1. Rafał Nowak  - Częstochowski Klub Sportowy „Budowlani” –

III miejsce indywidualnie i II miejsce drużynowo w Mistrzostwach Europy Głuchoniemych w Biegach Przełajowych na dystansie 4 km, III miejsce drużynowo w Mistrzostwach Polski Seniorów w Biegach Przełajowych

  1.  Sebastian Paruzel - Stowarzyszenie Speedway Fan Club –

II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Europy w Speedrowerze, III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Speedrowerze i I miejsce w Drużynowym Pucharze Polski w Speedrowerze

  1. Tomasz Pokorski- Stowarzyszenie Speedway Fan Club – trener
  2. Marcin Szymański- Stowarzyszenie Speedway Fan Club –

I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Speedrowerze i IV miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Europy w Speedrowerze, I miejsce indywidualnie w Pucharze Polski w Speedrowerze, III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Speedrowerze i I miejsce w Drużynowym Pucharze Polski w Speedrowerze, I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Speedrowerze i IV miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Europy w Speedrowerze

  1.  Rafał Szymura - Klub Sportowy AZS Częstochowa SSA 

II miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów w Piłce Siatkowej

  1. Sławomir Talowski- Aeroklub Częstochowski        

I miejsce drużynowo, II miejsce w programie dowolnym i III miejsce w klasyfikacji generalnej w Szybowcowych Mistrzostwach Świata, II miejsce w Mistrzostwach Polski w Akrobacji Szybowcowej

NAGRODY III STOPNIA

  1. Tomasz Góra-Częstochowska Akademia Taekwon-do        

I miejsce w Mistrzostwach Polski w Taekwon-do w walkach indywidualnych w kat. wagowej do 57 kg

  1. Kamil Klimaszewski- Częstochowska Akademia Taekwon-do         

II miejsce w Mistrzostwach Polski w Taekwon-do w walkach aranżowanych

  1. Jacek Wąsik- Częstochowska Akademia Taekwon-do - trener, działacz
  2. Rafał Bogus- Stowarzyszenie Sportowe Seniorzy-Juniorom „Siatkówka 2002” – trener
  3. Anita Kisiel- Wiodący Ludowy Klub Sportowy „Kmicic”

I miejsce w Mistrzostwach Polski w Triathlonie na dystansie długim w kat. plus senior 40

  1. Przemysław Szymanowski- Wiodący Ludowy Klub Sportowy „Kmicic”

II miejsce w Mistrzostwach Polski w Crosstriathlonie na dystansie długim w kat. elita, I miejsce w Pucharze Polski w Crossduathlonie na dystansie krótkim w kat. Elita

  1. Krzysztof Toczko             - Wiodący Ludowy Klub Sportowy „Kmicic” – działacz
  2. Dominika Mirowska- Częstochowski Ośrodek Szkolenia Wyczynowego

I miejsce w skokach z wieży w kat. open kobiet oraz w kat B dziewcząt, II miejsce w skokach z trampoliny 1m i 3m w kat. B dziewcząt w Letnich Mistrzostwach Polski, II miejsce w skokach do wody z trampoliny 1m w kat. B dziewcząt, III miejsce w skokach z trampoliny 3m oraz wieży w kat. B dziewcząt w Zimowych Mistrzostwach Polski

  1. Dariusz Pleśniak- Klub Sportów Walki „Start” – trener
  2. Karolina Klabis- ISD – AJD Częstochowa              

II miejsce w Mistrzostwach Polski w Futsalu

  1. Renata Uchnast- ISD – AJD Częstochowa

II miejsce w Mistrzostwach Polski w Futsalu

  1. Aleksandra Jędrak           ISD – AJD Częstochowa

II miejsce w Mistrzostwach Polski w Futsalu

  1. Katarzyna Bąk- ISD – AJD CzęstochowaI

I miejsce w Mistrzostwach Polski w Futsal

  1. Paulina Rokosa-ISD – AJD Częstochowa 

II miejsce w Mistrzostwach Polski w Futsal

  1. Sandra Sukiennik- ISD – AJD Częstochowa            

II miejsce w Mistrzostwach Polski w Futsal

  1. Katarzyna Matczak- ISD – AJD Częstochowa       

II miejsce w Mistrzostwach Polski w Futsal

  1. Włodzimierz Seifryd- ISD – AJD Częstochowa - trener, działacz
  2. Zygmunt Różański- Częstochowski Kolarski Klub Sportowy „Kolejarz – Jura” - działacz
  3.  Daniel Ordon - Stowarzyszenie Speedway Fan Club (speedrower)     

III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Speedrowerze i I miejsce w Drużynowym Pucharze Polski w Speedrowerze

  1. Mateusz Złotnicki- Stowarzyszenie Speedway Fan Club      

III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Speedrowerze, III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w Speedrowerze

  1. Tomasz Włodarczyk- Stowarzyszenie Speedway Fan ClubIII miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Speedrowerze i I miejsce w Drużynowym Pucharze Polski w Speedrowerze, VIII miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Europy w Speedrowerze
  2.  Janusz Danek - Stowarzyszenie Speedway Fan Club – działacz
  3. Marcin Skalik- Aeroklub Częstochowski  

III miejsce w Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Seniorów, II miejsce w Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski w klasyfikacji generalnej w kat. Blue Route, II miejsce w kat. Red Route i I miejsce indywidualnie w Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Juniorów

  1.  Aneta Noga - Ludowy Klub Sportowy „Gol-Start” Grupa wiekowa: A-grupa startowa 8: I miejsce w klasyfikacji generalnej, na dystansie 50 m stylem dowolnym, motylkowym, klasycznym i grzbietowym oraz na dystansie 100 m stylem dowolnym, grzbietowym i motylkowym w Mistrzostwach Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych, Grupa startowa 8: I miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym, II miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem motylkowym, III miejsce na dystansie 50 m i 100 m stylem grzbietowym Letnich Mistrzostwach Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych
  2. Robert Nowakowski- Ludowy Klub Sportowy„Gol-Start” – trener
  3. Marcin Parkitny- Klub Uczelniany AZS Akademii im. Jana Długosza

III miejsce w grze podwójnej w Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Tenisie Stołowym

  1. Paweł Pięta         - KU AZS AJD    

I miejsce w grze podwójnej, II miejsce w grze mieszanej i III miejsce w grze pojedynczej w Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Tenisie Stołowym

  1. Błażej Grela- KU AZS AJD          

awans do ekstraligi seniorów w podnoszeniu ciężarów, II miejsce drużynowo i indywidualnie w Mistrzostwach Polski Młodzieży w Podnoszeniu Ciężarów

  1. Damian Klarecki              - KU AZS AJD    

awans do ekstraligi seniorów w podnoszeniu ciężarów

  1.  Aleksander Krukar - KU AZS AJD            

awans do ekstraligi seniorów w podnoszeniu ciężarów, II miejsce drużynowo w Mistrzostwach Polski Młodzieży w Podnoszeniu Ciężarów

  1. Dominik Kwapisz- KU AZS AJD 

awans do ekstraligi seniorów w podnoszeniu ciężarów, III miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w kat. wagowej 62 kg i I miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzieży w Podnoszeniu Ciężarów

  1.  Kamil Szczepanik - KU AZS AJD               

awans do ekstraligi seniorów w podnoszeniu ciężarów, III miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Podnoszeniu Ciężarów w kat. wagowej 85 kg, II miejsce indywidualnie i drużynowo w Mistrzostwach Polski Młodzieży

  1.  Wiesław Pięta - KU AZS AJD       - trener sekcji tenisa stołowego
  2.  Marek Fijałkowski - KU AZS AJD – działacz
  3.  Ewa Brych-Pająk - Częstochowski Klub Sportowy „Budowlani”      

II miejsce w Mistrzostwach Polski w Maratonie

  1.  Karol Grabowski - Częstochowski Klub Sportowy „Budowlani”       

III miejsce drużynowo w Mistrzostwach Polski Seniorów w Biegach Przełajowych

  1.  Łukasz Grajcar - Częstochowski Klub Sportowy „Budowlani”          

III miejsce drużynowo w Mistrzostwach Polski Seniorów w Biegach Przełajowych

  1.  Szymon Kotyla - Częstochowski Klub Sportowy „Budowlani”           

III miejsce drużynowo w Mistrzostwach Polski Seniorów w Biegach Przełajowych

  1.  Piotr Pałka - Częstochowski Klub Sportowy „Budowlani”  

III miejsce drużynowo w Mistrzostwach Polski Seniorów w Biegach Przełajowych

  1.  Czesław Lamch - Częstochowski Klub Sportowy „Budowlani” - trener K. Grabowskiego, Ł. Grajcara, Sz. Kotyli, K. Wierus i Ł. Bieleckiego
  2.  Sławomir Sosnowski - Częstochowski Klub Sportowy „Budowlani” – działacz
  3.  Alicja Ziaja - Klub Środowiskowy AZS Strzelectwa Sportowego        

I miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w strzelectwie ksp 60 l – 50 m

  1.  Paweł Matyja - Klub Środowiskowy AZS Strzelectwa Sportowego – trener
  2.  Mateusz Tatar - Klub Sportowy „Orient”  

I miejsce w walkach TAG-TEAM, w walkach przerywanych, w walkach ciągłych w Mistrzostwach Europy w Taekwondo, I miejsce w walkach semi-contact juniorów w kat. do 165 cm i w walkach light-contact juniorów w kat. wagowej do 60 kg w Mistrzostwach Polski w Taekwondo PUT, I miejsce w walkach semi-contact juniorów w kat. do 165 cm i II miejsce w walkach light-contact juniorów w kat. wagowej do 60 kg w Pucharze Polski w Taekwondo PUT, I miejsce w walkach point-fighting i III miejsce w walkach light-contact w Mistrzostwach Polski Juniorów w Kickboxingu

  1. Klaudia Wójcik- Klub Sportowy „Orient”

II miejsce w walkach TAG-TEAM, w walkach przerywanych oraz III miejsce w walkach ciągłych w Mistrzostwach Europy w Taekwondo, II miejsce w walkach w semi-contact seniorek w kat. do 160 cm, I miejsce w walkach light-contact seniorek w kat. wagowej do 64 kg i w walkach semi-contact seniorek w kat. do 160 cm w Pucharze Polski Taekwondo PUT, II miejsce w walkach point-fighting i III miejsce w walkach light-contact w MP Kickboxingu Seniorów

  1.  Kacper Kołodziejczyk - Klub Sportowy „Orient”   

II miejsce w walkach TAG-TEAM w Mistrzostwach Europy w Taekwondo, III miejsce w walkach semi-contact kadetów w kat. do 170 cm i w walkach light-contact kadetów w kat. wagowej pow. 66 kg w Mistrzostwach Polski w Taekwondo PUT

  1.  Magdalena Makowska - Klub Sportowy Orient - trener, działacz
  2.  Zbigniew Pawlak - Klub Sportowy „Orient” - trener, działacz
  3.  Marcin Stryczak - Automobilklub Częstochowski

I miejsce w Mistrzostwach Polski Pojazdów Zabytkowych w klasie Post 1960

Pliki do pobrania: