Facebook NK Rss Dodaj do ulubionych Youtube Istagram

Aktualności

1 czerwca 2018
NAGRODY DLA NAJZDOLNIEJSZYCH
[zdjęcie aktualności]

W tym roku aż 76 osób otrzymało Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów szczególnie uzdolnionych.

Nagroda jest formą pomocy materialnej dla najzdolniejszych uczniów częstochowskich szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych (z wyjątkiem szkół artystycznych) i wyróżnieniem indywidualnym dla tych, których zainteresowania wykraczają poza program szkolny i którzy mają znaczące osiągnięcia w nauce, pracy naukowej, artystycznej i kulturalnej, a w szczególności są laureatami konkursów interdyscyplinarnych, przedmiotowych i olimpiad co najmniej szczebla wojewódzkiego. Wnioski o nagrody każdego roku mogą zgłaszać m.in. dyrektorzy szkół, rodzice, opiekunowie, stowarzyszenia, organizacje, których celem statutowym jest rozwijanie uzdolnień dzieci i młodzieży.

Komisja przyznała 76 nagród: 47 dla uczniów szkół podstawowych i  gimnazjów  - po 600 zł i 29 dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych - po 1000 zł.

Łączna kwota przeznaczona na nagrody to 57 200 zł.

Nagrody wręczyli wspólnie prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i przewodniczący rady Miasta Zdzisław Wolski podczas uroczystej gali, która odbyła się 31 maja, w Miejskim Domu Kultury.

Galę uświetniły występy artystyczne laureatów - Anny  Dryndy i Marcina Knapika z IX LO im. C.K. Norwida oraz  Piotra Woldana z VII LO im. M. Kopernika.

 

LISTA LAUREATÓW NAGRODY PREZYDENTA MIASTA CZĘSTOCHOWY

DLA UCZNIOW SZCZEGOLNIE UZDOLNIONYCH - 2018

SZKOŁY PODSTAWOWE i GIMNAZJA:

  1. Oliwia Gajda - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1
  2. Apolonia Bogacz - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Zdobywców Przestworzy
  3. Michał Szwejda - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
  4. Kinga Młyńczak - Szkoła Podstawowa nr 9
  5. Weronika Nowak - Szkoła Podstawowa nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego
  6. Agata Wierus - Szkoła Podstawowa nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego
  7. Łukasz Rogalski - Szkoła Podstawowa nr 24 im. Jana Marcina Szancera
  8. Antoni Jaworski - Szkoła Podstawowa nr 29 im. Królowej Jadwigi
  9. Kamil Kasperski - Szkoła Podstawowa nr 29 im. Królowej Jadwigi
  10. Jan Ochmański - Szkoła Podstawowa nr 29 im. Królowej Jadwigi
  11. Adam Wielgórka - Szkoła Podstawowa nr 29 im. Królowej Jadwigi
  12. Mateusz Rymkiewicz - Szkoła Podstawowa nr 31 z oddziałami integracyjnymi
  13. Patryk Joński  - Szkoła Podstawowa nr 33 im. Marii Kownackiej
  14. Wiktor Krocz - Szkoła Podstawowa nr 33 im. Marii Kownackiej
  15. Agneta Saliuk - Szkoła Podstawowa nr 41
  16. Kinga Stankiewicz - Szkoła Podstawowa nr 41
  17. Barbara Świstak - Szkoła Podstawowa nr 41
  18. Sandra Walich - Szkoła Podstawowa nr 42 im. Jana Brzechwy
  19. Daria Adrianowicz - Szkoła Podstawowa nr 48 im. Armii Krajowej
  20. Magdalena Cichoń - Szkoła Podstawowa nr 48 im. Armii Krajowej
  21. Damian Strącała - Szkoła Podstawowa nr 48 im. Armii Krajowej
  22. Zuzanna Małek - Szkoła Podstawowa nr 49 im. Janusza Kusocińskiego
  23. Aleksander Kozerski - Szkoła Podstawowa nr 50 im. Gen. Władysława Sikorskiego
  24. Kacper Tabaka - Szkoła Podstawowa nr 50 im. Gen. Władysława Sikorskiego
  25. Marta Walczak - Szkoła Podstawowa nr 50 im. Gen. Władysława Sikorskiego
  26. Daniel Borkowski - Szkoła Podstawowa nr 53 im. Marii Skłodowskiej-Curie
  27. Przemysław Drąg - Szkoła Podstawowa nr 53 im. Marii Skłodowskiej-Curie
  28. Miłosz Olszewski - Szkoła Podstawowa nr 53 im. Marii Skłodowskiej-Curie
  29. Paulina Stachera - Szkoła Podstawowa nr 53 im. Marii Skłodowskiej-Curie
  30. Stanisław Karpiński  - Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek im. Matki Zofii Szulc - klasa gimnazjum
  31. Aleksandra Kita - Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek im. Matki Zofii Szulc
  32. Juliusz Michałowski - Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek im. Matki Zofii Szulc - klasa gimnazjum
  33. Melania Olender - Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek im. Matki Zofii Szulc
  34. Piotr Pindych - Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek im. Matki Zofii Szulc - klasa gimnazjum
  35. Mateusz Nawracała - Prywatna Lingwistyczna Szkoła Podstawowa
  36. Natalia Kupczyk - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO
  37. Zofia Kuźnik - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO
  38. Olga Porada - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO - klasa gimnazjum
  39. Katarzyna Przech - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO
  40. Mikołaj Trębski - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO
  41. Agata Koniarska - Prywatne Gimnazjum Lingwistyczne
  42. Julia Konieczna - Prywatne Gimnazjum Lingwistyczne
  43. Martyna Panek- Prywatne Gimnazjum Lingwistyczne
  44. Aleksandra Sowińska - Prywatne Gimnazjum Lingwistyczne
  45. Piotr Zieliński - Prywatne Gimnazjum Lingwistyczne
  46. Katarzyna Stępień - Katolickie Gimnazjum SPSK
  47. Natalia Wodzisławska - Katolickie Gimnazjum SPSK

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

  1. Władysław Dyjan - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
  2. Dominika Filipiak - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
  3. Piotr Orłowski - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
  4. Julia Pawełczak - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
  5. Jakub Piech - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
  6. Tomasz Rojszczyk  - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
  7. Kamil Zwoliński - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
  8. Karol Osuchowski - II Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta
  9. Anita Wachowicz  - II Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta
  10. Sebastian Bożek - VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
  11. Anna Fiszer - VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
  12. Bartosz Sas - VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
  13. Piotr Woldan - VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
  14. Anna Drynda  - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
  15. Filip Godlewski - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
  16. Michał Kępa  - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
  17. Marcin Knapik  - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
  18. Karolina Lewandowska  - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
  19. Katarzyna Lis - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
  20. Michał Maras - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
  21. Oliwia Mączka  - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
  22. Julia Nemś - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
  23. Michał Respondek  - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
  24. Bartosz Stefaniak - IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
  25. Maksymilian Błaszczykiewicz - Techniczne Zakłady Naukowe im. Gen. Władysława Sikorskiego
  26. Adam Jędryka - Techniczne Zakłady Naukowe im. Gen. Władysława Sikorskiego
  27. Klaudia Kochel - Techniczne Zakłady Naukowe im. Gen. Władysława Sikorskiego
  28. Cezary Kołodziejek - Techniczne Zakłady Naukowe im. Gen. Władysława Sikorskiego
  29. Patryk Pokorski - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego